Paris 2018 10. Eşcinsel Olimpiyatları’na Rekor Katılım!

 Paris 2018 10. Eşcinsel Olimpiyatları’na Rekor Katılım!
Digiqole ad

4000’e yakın sporcu çoktan kaydını yaptırdı. Katılım oranı giderek artıyor!

Gelecek sene Ağustos ayında Paris’te düzenlenecek olan 10. Eşcinsel Olimpiyatları için 4000’e yakın sporcu başvuruda bulundu. Organizatörler başvuruların planlanandan çok daha erken gerçekleştiğini söyledi.

Artan katılım oranı 2018 yılında Eşcinsel Olimpiyatları’nın çok başarılı olacağını gösteriyor, hatta Eşcinsel Olimpiyatları son on yılın en çok katılım alan dört yılda bir düzenlenen LGBT spor etkinliği olabilir.

10. Eşcinsel Olimpiyatlarının başkanlarından biri olan Pascale Reinteau golf, su polosu ve kürek gibi spor dallarına katılımın çok daha yoğun olduğunu belirtti.

Etkinlik organizatörleri etkinlik için birbirinden muhteşem mekanları ayarladı: açılış töreni için Jean Bouin stadyumu, açılış partisi için Grand Palais. Eşcinsel Olimpiyatları Binası ise City Hall Plaza’da yer alacak.

Eşcinsel Olimpiyatları şehir, bölge ve hükümetten de büyük destek gördü. Eskrimci ve gelmiş geçmiş en süslü Fransız kadın olimpiyatçı Laura Flessel-Colovic aynı zamanda Fransa Spor Bakanı ve Eşcinsel Olimpiyatlarının destekçilerinden biri. Savunma ve İç İşleri Bakanlıkları ise organizasyonun güvenliğini sağlayacak. Ayrıca 10. Eşcinsel Olimpiyatları Fransız Federal hükümetinin de etkinlik takviminde yer alıyor.

“Bir şehrin Eşcinsel Olimpiyatları’na ev sahipliği yapması için hiç bu kadar büyük bir kurumsal destek gelmemişti,” diye belirtti Reinteau.

Spor etkinlikleri, törenler ve partilerin yanında organizatörler aynı zamanda sporda eşitlik konulu bir konferans da düzenleyecek.

“Bu konferans hedeflerimizi anlamak ve spor hareketi için bir miras sağlayabilmek için bir yol gösterecek,” diyor 10. Eşcinsel Olimpiyatları’nın diğer başkanı Picaud.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

49 Paylaşımlar
Paylaş49
Tweetle
Paylaş
Pin