Pride Ayı’nda Kendinize Hatırlatmanız Gereken 10 Gerçek

 Pride Ayı’nda Kendinize Hatırlatmanız Gereken 10 Gerçek
Digiqole ad

Pride Ayı, kendinize ve topluluğunuza olan sevginizi göstermek için harika bir fırsat.

Sokaklarda dans etmek ve bu ayı coşkuyla kutlamanın yanısıra, kendinize olan sevginizi de hatırlatmanız gerekiyor.

Bunu yapabilmek adına faydalı olabileceğini düşündüğümüz şeyleri sizlerle paylaşmak istedik!

1. Yalnız Değilsiniz

Metropollerde boğulan insanlar olarak, sürekli birileriyle vakit geçirme, konuşma ve tanışma şansımız oluyor. Fakat küçük yerlerde yaşayan LGBT dostlarımıza, yalnız olmadıklarını hatırlatmamız gerekiyor. Renkli bir topluluğuz ve heryerdeyiz!

2. Farklısınız

Bazen televizyon, radyo ve genel olarak medya kanalları LGBT’yi stereotipik görsellerle sunuyor. Fakat biz bu stereotiplerden ibaret değiliz. Her birimizin farklı bir dünyası, farklı hayatları ve farklı beklentileri var.

3. Güçlüsünüz

Stonewall’dan geldiğimiz noktaya bir bakın! Güçlüsünüz, güçlüyüz, buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Kimse bize engel olamaz!

4. Her Zaman Partileyebilirsiniz

Yeter ki alkolü tadını kaçırmadan için. Kimse sizin kusmuğunuzu temizlemekle yükümlü değil sevgili dostlar…

5. BDSM İlginizi Çekebilir

LGBT kültüründe BDSM’nin gözardı edilemeyecek bir yeri var. Dolayısıyla deri giymiş erkek güzellerini görünce şaşırmayın 😉 Eğer hiç denemediyseniz, BDSM’ye bir şans verin – hoşunuza gidebilir!

6. LGBT Olmanın Doğrusu Yanlışı Yok

Bu oldukça basit ve aslında herhangi bir eklemeye ihtiyaç yok. Başkasına zarar vermediğiniz müddetçe, dilediğiniz kişi olabilirsiniz.

7. Rol Yapmanıza Gerek Yok

Her an, her dakika muhteşem olacaksınız diye bir kaide yok. Üzüldüğünüzde, kırıldığınızda, hayal kırıklığına uğradığınızda bunu göstermekten çekinmeyin. Neşeli gözükmek için rol yapmak zorunda hissetmeyin. Unutmayın, duyguları bastırmak asla iyi gelmez…

8. Aktivizmin Binbir Yolu Var

Aktivist olmak, sokaklarda pankart sallamaktan ibaret değil. Bir şarkı söyleyip, duruşunuzu koruyup ve hatta sadece varlığınızla mutlu olup ortaya bir mesaj koyabilirsiniz. İşte aktivizm budur!

9. Çöpçatanlık Uygulamalarına Muhtaç Değilsiniz

Tinder, Grindr bunlar hayatı kolaylaştıran uygulamalar fakat sosyalleşmenin tek yolları bunlar değil! Elektronik bir ekrana gömülmek yerine kendinize daha iyi davranabilir ve dışarı çıkıp güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

10. Birlikten Kuvvet Doğar

LGBT topluluğunun en büyük problemlerinden biri birbirine yeterince destek olamamak. Neden böyle oluyor, anlamakta güçlük çekiyoruz… Dünyada bir sürü problem var; ırkçılık, homofobi, transfobi – tüm bunların karşısında birlik olmadan nasıl durabiliriz ki?

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin