fbpx   .  

Sam Smith: ‘Heteroseksüel Bir Erkeğe Aşıktım..’

Sam Smith 2018’e arkadaşı ve hayranı Sarah Jessica Parker’a V dergisi için samimi bir röportaj vererek başladı. 25 yaşındaki şarkıcı ve söz yazarı, derginin 11 Ocak’ta yayınlanacak sayısının kapağında her zamanki kadar şık görünüyor. Yıldızın Parker’la sohbeti, müzikten, cinselliğe ve şarkıcının çok konuşulan kilo kaybına kadar birçok konuya dokunuyor.

Smith, 2014’te çıkan ilk albümüyle 2017’de çıkan son albümü arasında doğru dürüst bir eşcinsel erkeğe dönüştüğünü söylüyor. En önemlisinin de diğer eşcinsel erkeklerle yakın ilişkiler kurması olduğunu ekliyor.

 

“O albümü ilk yazdığımda heteroseksüel bir erkeğe aşıktım, beni geri sevmedi ve ben o hasreti çekmekte çok rahattım. Bu albümle beraber eşcinsel bir erkeğe dönüştüm. Erkeklerle düzgün ilişkiler kurmaya başladım. Kimisi hatalıydı ve bana yanlış davrandı. Kimi zaman da ben hatalıydım.”

 

Smith’in tökezlediği zamanlar da olmadı değil. Grindr ve Tinder gibi uygulamaların romantizmi öldürdüğünü söyleyen şarkıcı, cinsel hayatını serbest yaşayan insanları eleştirmekle suçlanmıştı.

İki yıl sonra Oscar kazandığı sırada, ilk açıkça eşcinsel olup Oscar kazanan kişi olduğunu söylediğinde de ünlüler, sosyal medya ve medya kuruluşları tarafından öyle olmadığı söylenmişti ancak Smith, yenilmiş değil.

“Eşcinsel olmanın ne demek olduğunu yeni yeni anlıyorum. Ayrıca kariyerinin daha başlarında olan eşcinsel bir şarkıcı olarak örnek alacağım çok kişi yok. George Micheal’lar Elton John’lar kariyerlerinin başında eşcinsel olduklarını açıklayamamışlardı.”

Smith’in kilo kaybıyla ilgili çok şey konuşulmuşken, şarkıcı hala vücut algısı ile mücadele ettiğini belirtti.

“İlk kliplerimi çekerken görünüşümden memnun değildim bu yüzden kameranın nasıl hareket ettiğini kontrol etmeye çalışıyordum. Sürekli aynaya bakıyor, belimi sıkıştırıyor, kiloma bakıyordum. Doğru tarzda filmler izleyip, reklamlarda görünen karın kaslarına göre kendimi değerlendirmeyi bırakmalıyım. Bu, her gün mücadele ettiğim bir şey ve bence erkekler bu konuda daha fazla konuşmalı.”

Smith aynı zamanda yeni ilişkisinden de bahsetti. İsim vermese de şarkıcı New York ve Florida’da 13 Reasons Why yıldızı Brandon Flynn ile el ele tutuşurken ve öpüşürken görüntülenmişti.

“Şu an bir ilişki içerisindeyim ve hayatımda ilk defa mutlu olmayı hak ettiğimi düşünüyorum. İleride mutlu aşk şarkıları yazıp yazmayacağımı soruyorum son zamanlarda kendime.”

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.