Sizi Yeni Yıl Moduna Sokacak 11 LGBTİ+ Filmi

 Sizi Yeni Yıl Moduna Sokacak 11 LGBTİ+ Filmi
Digiqole ad

Ürkütücü Halloween sezonunun bitişiyle birlikte, yılbaşı sezonu hızla yaklaşıyor ve tatil neşesine sarılmış sevimsiz aşk hikayeleri akışı da öyle. LGBTİ+ tatil filmleri en yaygın tatil filmleri olmaktan uzak olsa da, tüm kuir insanların keyif alması gereken harika filmleri kaçırmamak lazım. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, başka yere bakmayın.

İşte bu yıl için sabırsızlıkla bekleyeceğiniz yeni tatil filmlerine ve vizyona girene kadar sizi eğlendirecek bazı tatil klasiklerine bir göz atın.

Single All The Way

Netflix’in kuir tatil filmi ligine ilk girişi, çok tuhaf bir kadro arasında kuir ikonlar Jennifer Coolidge ve Kathy Najimy ile bu Aralık’ta başlıyor! Filmde Michael Urie, ailesinin kendisinin bekar olmasıyla ilgili yargısından korkan bekar bir eşcinsel erkeği canlandırıyor.

2 Aralık’ta Netflix’te vizyona girecek bu uzun metrajlı filmde Philemon Chambers, Luke Macfarlane, Barry Bostwick ve Jennifer Robertson başrolde!

Under The Christmas House

Lifetime’ın ilk lezbiyen tatil aşk hikayesi, başlangıçta birbirleriyle hiçbir şey yapmak istemeyen iki kişi hakkında bir filmle başlayacak, ancak elbette aralarında işler ısınmaya başlar.

Bir şehir kızı Noel ağacı işçisiyle tanışır ve aşk hikayesi başlar.

The Christmas House (1 ve 2)

Hallmark’ın eşcinsel bir çiftin yer aldığı ilk tatil filmi sadece Jonathan Bennett ve Brad Hader’i eş olarak öne çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda bu yıl bir devam filmi de geliyor! Bu film bir aileye ve onların çakışan tatil sorunlarına odaklanıyor, ancak merkezindeki eşcinsel aşk hikayesini de gözden kaçırmıyor. 

The Bitch Who Stole Christmas

Kuir efsanesi RuPaul, Noel filmi sahnesine çok eğlenceli bir giriş olan The Bitch Who Stole Christmas ile katılıyor. VH1’deki özel prömiyer, RuPaul’dan türünün ilk örneği bir çalışma. Bir çok eski Drag Race yarışmacısı ve özel konuk yıldızları bu şovda.

Özel bölümün özeti şöyle: “Şimdiye kadar yapılmış en sürükleyici Noel filminde, şehirli bir işkolik moda gazetecisi, kendini acımasız ev kadınlarının ortasında bulduğunda, bir hikaye yazmak için Noel takıntılı küçük bir kasabaya gönderilir. -‘Kış Balosu’ yarışmasını ve Noel’in önünü kesebilecek uğursuz bir komployu göz önüne çıkarıyor!”

Christmas at the Ranch

“Şehir kızı eve diye ailesinin çiftliğine gelir” kinayesinin tuhaf bir versiyonunu istediyseniz, işte bu film sizin için. Klasik tatil filminin kinayeli bu lezbiyen yorumu, Laur Allen ve Amanda Righetti’yi farklı dünyalardan iki aşk böceği olarak göstrecek.

Happiest Season

Kuir yönetmen Clea DuVall’ın, Kristen Stewart ve Mackenzie Davis’in yanında yer aldığı bu romantik komedi geçen yıl ilk kez gösterime girdiğinde olay yarattı ve harika kuir tatil filmleri kataloğunda anında bir yer edindi.

Daha büyük bütçeli bir kuir aşk hikayesi arayışı içindeyseniz, bundan daha iyisi olamaz. Artı, Dan Levy ve Aubrey Plaza yan rollerdeyken, gerçekten nerede hata yapabilirsiniz?

Tangerine

Kuirliğin gücüne odaklanan biraz daha az geleneksel bir tatil filmi isteyenler için Tangerine göze çarpıyor. Los Angeles çevresinde bir Noel Günü “çarkında” olan iki trans kızı konu alan bu bağımsız film, yalnızca kuir dostluğun iç ısıtan bir görüntüsü değil, her yönüyle harika bir film.

Bu film bir iPhone ile çekildi, ancak bu sizi yanıltmasın, çünkü Sean Baker’ın yönettiği bu filmde Kitana “Kiki” Rodriguez, Mya Taylor ve James Ransone’un inanılmaz performansları, yakın zamanda unutamayacağınız vahşi bir yolculukta yer alıyor.

Dashing in December

Paramount+ yapımı bu Noel aşk hikayesi, iyi hissettiren bir tatil filmi arayanlar için mutlaka izlenmesi gereken bir film. Peter Porte ve Juan Pablo Di Pace, Colorado’daki bir aile çiftliğini ve elbette tatillerde aşkı bulmayı konu alan bu dramada Andie MacDowell ile birlikte rol alıyor.

The Christmas Setup

Geçen yıl, Lifetime, merkezinde eşcinsel bir romantizm barındıran ilk Noel filmine yer vererek tarih yazdı. Güzel film, Noel’i kurtarmaya çalışmakla ilgili bu küçük kasaba hikayesinde, gerçek hayatta evli çift Ben Lewis ve Blake Lee’nin yanı sıra kuir ikon Fran Drescher’ı kadrosunda barındırıyor.

Carol

1952 lezbiyen aşk hikayesi The Price of Salt’ın bu uyarlaması yayınlandığında, tüm kuir topluluğu bu yeni keşfedilen klasiği anında benimsedi. Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri ilan edilen Todd Haynes’in yönettiği bu uzun metrajlı filmde Cate Blanchett ve Rooney Mara başrolde. Kuir insanların utanç içinde saklanmaları gereken bir zamanda mutlu sonla bitmesiyle dikkat çeken bu film, kuir aşkı betimlemesinde devrim niteliğindedir ve yılın her döneminde mutlaka izlenmesi gereken bir film.

The Jinkx & Dela Holiday Special

Daha klasik bir tatil spesyali arıyorsanız, RuPaul’s Drag Race mezunları Jinkx Monsoon ve BenDeLaCreme’in bu tuhaf gösterisi hiç şüphesiz sizi tatil neşesiyle dolduracak.

Noel ezgileri, kamp mizahı ve çok yönlü tatil neşesinin bir karışımını getiren bu özel etkinlik, Noel estetiğini ve şaşırtıcı kuir gösterileri sevenler için harika bir şov.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin