Tek Eşlilik Hakkında 5 Yanlış Fikir

 Tek Eşlilik Hakkında 5 Yanlış Fikir
Digiqole ad

Tek eşlilik harika bir ilişki sağlayabilir, eğer izin verirseniz.

50 yıldır evli olan çiftlerin hikayesini dinlediğimizde hepimizin kalbi eriyor. Kendi kendimize düşünüyoruz, “Böyle bir sevgiye sahip olmak için her şeyimi verirdim.” Tek eşlilik son derece doyurucu ve tutkulu ilişkiler yaratabiliyor. Ancak farkında olmadan bazı yanlış fikirleri tek eşlilikle bağdaştırmış oluyoruz. Tek eşlilik basitçe kendinizi fiziksel ve duygusal olarak tek kişiye adamanızdır, daha fazlası değil. İşte tek eşlilikle ilgili 5 yanlış fikir;

1.Yatak odanızı paylaşmak

Bu tek eşlilikle ilgili en yaygın hatalı fikir. ‘Eğer evliyseniz ya da tek eşli bir ilişki yaşıyorsanız yatak odanızı paylaşmalısınız. Eğer paylaşmıyorsanız bir şeyler yanlıştır.’ Böyle düşünmek için hiçbir sebep yok. Tek eşli de olsanız hala özgür bir insansınız. Kişisel alana ihtiyacınız olduğunda buna sahip olabilmeniz her tür ilişkide olduğu gibi tek eşlilikte de oldukça önemli.

2. O insanın sizi her yönden tatmin edeceğine inanmak

Modern evlilik ve tek eşli ilişkilerin genelinde bu fikir var. Bizim için ‘özel’ olan o kişiyi bulduğumuzda mutlu olmak için kimseye ihtiyacımız kalmadığını düşünürüz. Ancak bu bizim sosyal hayatımızı yok eder ve aynı zamanda partnerimize hak etmediği bir baskı uygulamış oluruz. Bu nedenle tek kişiye bağlı da olsanız arkadaşlarınızın olması  önemlidir.

3.Aynı şeyleri sevmek zorunda hissetmek

Sizinle aynı ilgi alanlarını paylaşan biriyle olmak işleri daha eğlenceli hale getirebilir. Ancak bazen de oldukça zıt karakterli biriyle ilişki yaşarsınız. İşte bu zamanlarda arkadaşlarınızın olması size yardımcı olacak şey. Partneriniz futboldan hoşlanmıyorsa maça arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Bu yüzden farklı ilgi alanlarınızın olması dünyanın sonu değil.

4. Diğer insanları çekici bulmayacağına inanmak

Bu hikayeyi hepimiz birkaç kez duymuşuzdur. Gerçekten aşık olduğunuzda gözünüzün başka kimseyi görmeyeceği hikayesi.. Tamamen saçmalık. Ruh eşinizi bile bulmuş olsanız hala diğer insanlardan bir şekilde hoşlanıyor olacaksınız. Tek eşli olduğunuz için başkalarına duyduğunuz ilgi yok olmayacak.

5. İnsanları çekici bulduğunuzu saklamak zorunda olduğunuzu düşünmek

Bir şeyleri saklamak ve beyaz yalanlar güvensizliğe sebep olur. Siz insansınız. Partnerinize başka birinden hoşlandığınızı söyleyebilirsiniz. Hoşlandığınız kişiye yaklaşmadığınız sürece bu bir sorun değil. Partneriniz de tabi ki sizi kıskanabilir, çünkü o da bir insan. Ona sevginizi gösterdiğinizde bu sorunu kolayca atlatabilirsiniz.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

88 Paylaşımlar
Paylaş88
Tweetle
Paylaş
Pin