fbpx   .  

Trans Dağcı Antartika’nın En Yüksek Noktasına Trans Bayrağı Dikti!

Erin Parisi yedi kıtanın yedi zirvesine de çıkan ilk trans birey olmayı hedefliyor.

Trans Dağcı Erin Parisi Antartika’nın 4.892 metre yükseklikteki zirvesi “Vinson Massif”e trans bayrağını dikti ve bu başarısını Instagram üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Parisi dünyanın 7 zirvesine tırmanan ilk trans dağcı olmayı hedefliyor.

 

Parisi, Instagram paylaşımında,

 

“Bu başarıyı trans topluluğuna adıyorum. Hiç umudum kalmamışken bana görünür ve özgür olmanın kendi kendini sürgün ederek yaşamaktan daha iyi olduğunu gösteren topluluğa. Kendimizi kabullendikçe bizi kimse durduramaz. Hayatımız boyunca aşağılandık, fiziksel ve zihinsel şiddet gördük, akla gelebilecek her türlü soğuk tavırla karşılaştık. Birlikte çok güçlüyüz ve bu da bizi zirveye taşıyacak. Tıbbi destek, İş edinme, spor yapma gibi temel haklarımızı kazanmak için savaştığımız bir 2021’i geride bıraktık. Komedyenlerin ve ünlü podcastlerin desteğiyle üzerimize yapıştırılmış haksız damgalarla savaştık. Savaşmaktan bahsederken kavga etmekten bahsetmiyorum, tabiki burada savaştan kasıtım yaşayabileceğimiz en iyi hayatı yaşayarak en iyi cevabı verdik.” Dedi.

“2021 yılında trans bireylerin hayatlarına sataşanlara cevabım şu şekilde: Beni yerin dibine batırmak için elinizden geleni yapsanız da ben yine de zirveye çıkmanın bir yolunu bulacağım. Karanlıkta kalmayı kabul etmiyorum. Bana sataşırken daha yükseği hedef alın.”

Dünyanın 7 kıtasının 7 zirvesine tırmanmayı hedefleyen Parisi deneyimlerini ve bunu neden yaptığını ona bu yolculuğunda bağışta bulunabileceğiniz GoFundMe sayfasında açıklıyor.

Yedi zirvenin hali hazırda beşine tırmanmayı başaran trans dağcının sıradaki hedefi dünyanın en yüksek zirvesi Everest Dağı’na tırmanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.