fbpx   .  

Trans Oyuncu Kai Shappley Netflix’in “The Baby Sitters Club” Dizisinin Bir Bölümünde Yer Aldı

9 yaşındaki Kai Shappley, Netflix’in Baby Sitters Club dizisinin “Mary Anne Saves the Day” isimli bölümünde “Bailey” adlı transseksüel bir çocuğu canlandırdı.

Transseksüel hakları savunucusu ve TransGriot yazarı Monica Roberts dizinin, transseksüel temalı bölümünü “hassaslıkla” ele aldığını söyledi.

 

Roberts, “Dizide transseksüel bir çocuğu canlandırması için transseksüel bir çocuğu seçmiş olmanızı kutluyorum,” diye yazdı.

The Baby-Sitters Club, Anne Martin’in aynı isimli kitaplarından uyarlandı. Dizinin on bölümü şu anda Netflix’ten izlenebilir.

2017’de Kai’nin annesi Kimberly Shappley, Good Housekeeping ile ‘Hristiyan bir anne ve transseksüel kızı’ konusunda konuşmuştu. Kimberly, kızının üç yaşından beri ‘günde altı kere bir kız olduğunu dile getirdiğini’ belirtti.

“Kai’ye cinsiyet uyumlama süreci için izin verdiğim andan beri hiçbir şekilde endişelenmedim veya pişmanlık yaşamadım. Cinsiyet kimliği ve inanç hakkında güzel kızımı olduğu gibi severek birçok şey öğrendim.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.