Tüm Arkadaşları İyi Bir Haber Bekliyordu Ama Olmadı!

 Tüm Arkadaşları İyi Bir Haber Bekliyordu Ama Olmadı!
Digiqole ad

29 yaşındaki Martyn Hett, Manchester Arena’da düzenlenen terör saldırısı sonrasında sevdikleri tarafından öldüğü doğrulandı.

Bombanın konferansın yapıldığı yerin dışındaki mekan da saat 22: 33’da patlatıldığı bildirildi.

Martyn’in bir arkadaşı Russell Hayward,: “Dün gece harika, ikonik ve güzel Martyn’in hayatta kalmadığına dair haberi aldık.” Diye tweet attı.

Başka bir arkadaşı Christina, Martyn’e ithaf edilmiş bir şiir gönderdi.

Martyn, bu hafta ABD’ye iki ay boyunca bir geziye çıkacaktı. Günler önce, Wendy Williams şovuna katılmak için bilet aldığı öğrenildi.

Martyn hem Liverpool Üniversitesi hem de Londra Sanat üniversitesinden mezun olmuştu.

Aynı zamanda Martyn, LGBT haklarının güçlü bir destekçisiydi.

Orlando kurbanlarını hatırlamak için bir nikah toplantısında bir araya gelen videosunun yanı sıra şunları yazmıştı: “Kalbim kurbanlar ve aileleri için hala kırılıyor ama sonucunda çok fazla toplum ruhu ve desteği görmek beni ferahlattı.”

Manchester Arena’daki Grande konserinin sonunda meydana gelen bombalama olayından sonra 22 kişi öldü ve 59 kişi yaralandı.

Ariana Grande, LGBT toplumunda güçlü bir izleyiciye sahip ve sıklıkla LGBT haklarını desteklemek için konuşmaktadır. Kardeşi Frankie Grande ise açık bir eşcinseldir.

Polis, olayın terörist saldırı olarak değerlendirildiğini ve ölüm sayısına dahil olmayan intihar bombacısının olay yerinde hayatını kaybettiğini doğruladı.

25 yaşındaki Stuart Aspinall, konserde Martyn’le birlikte olup Bir Facebook yazısında şunları yazdı: “Bu gece Ariana Grande konserinde Manchester’da patlama oldu ve o günden beri arkadaşım Martyn’i görmedim. Konser bitmeden yaklaşık 20 dakika önce bara gitti ve bazı kızlarla sohbet etti. Ayrıldığım sırada patlama oldu ve herkes koşmaya başladı.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin