Uzun Soluklu Bir İlişkiye Sahip Olduğunuzun ’12’ Kanıtı!

 Uzun Soluklu Bir İlişkiye Sahip Olduğunuzun ’12’ Kanıtı!

Male couple kissing at beach

Digiqole ad

Genelde ilişkilerin biri gelir, diğeri gider… Ama bazen de öyle bir şey olur ki, hayatınız boyunca onunla olmaktan vazgeçemeyeceğiniz biriyle tanışırsınız. O andır genelde ‘ilk defa bu kadar uzun sürdü’ demeleriniz…

İşte bu kıvama gelmiş bir ilişkinizin olup olmadığını test etmenizi sağlayacak bir liste hazırladık sizler için:

1. Utanmadan Gaz Çıkarmak

Evet yanlış duymadınız, utanmadan sıkılmadan sevdiğinizin yanında gaz çıkartabiliyorsanız artık bazı şeyler ‘olmuş’ demektir. Bunu sadece biz de iddia etmiyoruz bu konuda yapılmış çeşitli psikolojik araştırmalar dahi var!

2. Alay Etmek

Evet. Eğer pat diye lafınızı sakınmayıp sevgilinizle dalga geçebiliyorsanız ve aynısını rahatlıkla o da size yapabiliyorsa; ve hepsinden önemlisi bunu kaldırabiliyorsanız, o halde sizin ilişki ‘olmuş’ demektir. 

3. Uzakta da Olsa Sürekli İletişim Kurmak

Evet bazen yeri gelir biriniz iş için, bir etkinlik için ya da ailesiyle tatil için bir anda başka, uzak bir yere gitmiştir. İşte böyle zamanlarda yaşadıklarınızı birbirinize sıkılmadan anlatabiliyor, güzel-kötü tüm anılarınızı ilk onunla paylaşmak istiyorsanız, o kişi ‘o’ kişidir… 

4. Kişisel Alana Saygı Duymak

Bazen olur ya yapayalnız kalmak istersiniz. Ya da hayatınızın belirli alanlarına kimse burnunu sokmasın istersiniz, işte bu özel durumlarda ‘hayır’ dediğinizde bunu çok büyük bir olaymış gibi büyütmüyorsa karşınızdaki, artık ilişkiniz olgunlaşmış demektir.

5. Beraber Olmadığınız Bir Zamanı Düşünememek

Tamam biliyoruz bu biraz klişe, hatta kimileri için mıç mıç falan. Ama demek istediğimiz tam da bu değil. Ayrıldığınızı hayal edemiyor, artık hayatınızda onun düşündüğünüzden de fazla yer kapladığına inanıyorsunuz, durum ciddileşmiş demektir.

6. Acıtsa da Onun için En İyisini İstemek

Yanlış anlamayın, ilişkide ödünler verenin sadece siz olmanız gerektiğini söylemiyoruz. Ama bazen öyle bir zaman gelir ki, bazı fedakarlıklar yapmanız gerekir. Sizi üzse de onun mutlu olacağını bildiğinizden bazı şeylere evet dersiniz. İşte karşılıklı olarak bu adımları atabiliyorsanız artık ilişkinin birkaç adımdan öteye gitmiş demektir. 

7. Değiştirmeye çalışmak yerine, desteklemek.

Kimse mükemmel değil, artık bunu bir kez daha bizim dile getirmemize gerek yok sanıyoruz ki? Ancak artık sevgilinizde eksiklikler görmeyi kesip, onu değiştirmeye çalışmak yerine, yaşadığı sıkıntılarda ya da olaylarda ona daha destekçi yaklaşmayı becerebiliyorsanız; tebrikler artık daha sağlıklı bir ilişkiniz var!

8.  Güvenmek!

Evet, herkeste biraz kıskançlık vardır. Ve bazıları fazlaca kıskanç olabilir ve bunda bir sıkıntı yok. Ancak ne kadar kıskanç olursanız olun, partnerinizin sizi asla aldatmayacağını düşünüyorsanız, bu karşılıklı güven problemlerini çoktan aştığınız anlamına geliyor.

9. Bağırmadan Tartışmak!

En muazzam ilişkide bile çok fazla kavga gürültü olabilir. Hatta bazen öyle dönemler yaşarız ki tüm halıları yakıp kaçıp gitmek isteriz. Ancak artık oturup probleminizin ne olduğunu dürüstçe açıklayabiliyor, bağırmadan tartışabiliyorsanız oturmuş bir ilişkidesiniz demektir.

10. Seks İlişkinizin En Önemli Konusu Değilse

Başlarda ilişkinizin en önemli unsurunun seks hayatınız olduğunu düşünebilirsiniz. Ama zamanlar beraber yaptığınız farklı keyifli aktivitelerin de olduğunu keşfedeceksiniz.

11. Ne Zaman Yalan söyleyeceğini Bilmek

Her zaman partnerinize karşı yüzde 100 dürüst olmanız gerektiğini düşünsek de bazen küçük yalanlar söylenir… Hatta bazen kalpleri kırmamak için yalan söylemek tek çare olabilir. İşte ideal bir ilişkide artık partnerinize ne zaman yalan söyleyeceğinizi ve de o yalanı ne zaman doğrusuyla açıklayacağınızı iyi bilirsiniz. 

12. Yorgun Bir Günün Ardından…

Evet yorgun bir günün ardından sadece onu görmek dahi sizi mutlu edebilir. İşte ilişkide ki bu seviyeye gelebildiyseniz, ona karşı duyduğunuz şeyler sadece geçici bir hayranlık ya da heyecan değildir. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin