fbpx   .  

“Uzun Zamandır Kayıp Olan Gay Kardeşimi Buldum!”

Reddit’e gönderilen dokunaklı bir hikayede, bir adam, onlarca yıl sonra kendisinin ve erkek kardeşlerinin yeniden bir araya geldiğini anlattı.

Ailesi ona, gay kardeşinin “kayıp” olduğunu söylemişti.

Reddit kullanıcısı “throwaway4620048486”, kardeşinin ‘kayboluşunu’ ve onunla tekrar bağlantı kurmak için çıktığı duygusal yolculuğunu anlattı.

 

İlk yazılarında, ağabeyinin eşcinsel olduğuna dair hiçbir ipucu olmadan nasıl büyüdüğünü açıkladı.

“Kaybolmadan önceki günlerde, evde kalıp bana baktığını hatırlıyorum. Odamda oturup Nintendo 64’ü oynuyordu. Gün içinde bir adam geldi. Onu hatırlıyorum. Yaşlıydı, neredeyse babamızın yaşındaydı. Ne zaman kapı çalsa, abim odama gitmem gerektiğini söylerdi. Sonra bir gün, abim o adamla gizlice evden ayrıldı. Bana sarıldı, beni çok sevdiğini söyledi ve bir daha da eve dönmedi.”

Abisi o sırada 18 yaşındaydı. İddiaya göre kayıp bir kişinin davası konu edildi ve aileleri yerel haberler için röportaj yaptı. Kayboluşu “bu tüyler ürpertici çözülmemiş gizemlerden biri” haline geldi.

Throwaway, üniversitedeyken kendisinin ve spor takımının ulusal televizyonda göründüğünü söyledi.

Bu an her şeyi değiştirdi.

Birkaç gün sonra bir hediye sepeti aldığını ve kimin gönderildiğini bilmediğini söyledi.

“Babamı aradım ve ona hediye sepeti için teşekkür ettim ancak babam kendisinin de annemin de bir hediye sepeti göndermediğini söyledi. Sonra düşünmek zorundaydım: o şekerlerin hepsi çocukken yediğim şeylerdi. Gerçekten de hayatımın en erken yıllarında yediğim şekerler vardı.”

Throwaway, ilk postlarında, ailesinin mahvolmasından abisini sorumlu tutuyordu ancak gerçek sonradan ortaya çıktı.

Annesi ve babası yıllar önce kardeşini bulmuş, eşcinsel olduğunu biliyorlardı ve bu sebeple bulduklarını gizli tutmuşlardı.

“Onlar … bimin başka bir erkekle yaşadığını öğrendi. O eşcinsel ve ailem bundan tiksiniyor. Onlara ulaşmaya çalışıyordu abim. Ailem, onunla bir şey yapmak istemediklerini, onu hatırlamadığımı ve onu görmek istemeyeceğimi söylediler.”

Throwaway, kardeşi için irtibat detayları istedi ve telefon etmek için cesaretini toplamaya çalıştı.

“Ses onun sesiydi. O sesi tanıyordum. Bu ses, çocukluğumda hayatımdan tamamen gitmiş olan abimin sesiydi! Heyecandan titriyordum ve abim telefonun diğer ucundan kim olduğumu sormaya devam ediyordu.”

Throwaway’in abisi, telefondaki kişinin kardeşi olduğunu öğrenince şunu söyledi;

“Geliyorum!”

Havaalanında bir araya geldiler.

“Ağlıyordu, ağlıyordum. Bir döküm yaşıyordum. Havaalanında bir bara gittik. Görüş açısından çıkmama izin vermiyordu. Bir yandan da kolumdan tutmaya devam etti. Bana her şeyin gerçek dışı olduğunu söylemedi. Benden özür diledi. Korkunç hissettiğini söyleyerek ağlamaya devam etti. Ona her şeyi unutmasını ve bana hayatından bahsetmesini söyledim.”

Abisi, bir doktorla evlendiğini, iki kızı olduğunu ve hukuk müşaviri olarak çalıştığını anlattı.

“İki hafta bizimle kaldı. Ve iki hafta içinde hayatımla ilgili her şey değişti. Kocası ve iki kızı bizimle kalmak için uçtu. Eniştem ve iki yeğenim. Ailem. Onlar benim ailemdi. Onlar benim ailem.”

O sırada abisi ebeveynlerini ziyaret etmeye çalıştı ancak anne babası kendisiyle yeniden bağlantı kurmayı reddetti. Throwaway, bu yüzden onları affetmediğini söylüyor.

“Kardeşimi ve ailesi için,  çok zaman ve enerji harcamak istiyorum. Bu benim Cennetim; Bu, nefret ve hoşgörüsüzlük ve bağnazlığa karşı gururla savunacağım bir hayattır. Bu hayatı, bu insanları ve bu mutluluğu kazandığım için çok şanslıyım ve bunun için asla savaşmayı bırakmayacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.