fbpx   .  

Viyana’da Trafik Işıklarına Eşcinsel Dokunuşu

Viyana’da trafik ışıkları eşcinsel temalı olarak değiştirildi. Geçen sene trans şarkıcı Conchita Wurst‘ün performansıyla Eurovision‘da birinci olan Avusturya, trafik ışıklarına LGBTİ temasını, ev sahipliği yapacağı Eurovision öncesi getirdi…

Bu yıl ikinci kez Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapacak olan Viyana trafik ışıklarına eşcinsel semboller ekledi. Geçen sene trans şarkıcı Conchita Wurst ile Eurovision’da birinciliği göğüsleyen Avusturya, yalnız ve cinsiyetsiz trafik ışıklarını, üzerlerinde kalp olan gay çift figürleriyle değiştirdi.

Geçen sene Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta gerçekleşen yarışmada, trans birey Conchita Wurst’un performansıyla birinci seçilen Avusturya, bu yıl yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Drag queen ve trans görüntüsüyle gönüllere taht kuran Conchita Wurst, kadın görüntüsü ve sakallarıyla herkesin dikkatini çekmeyi başarmış ve ‘Rise Like a Phoenix’ isimli şarkısıyla ülkesi Avusturya’yı birinciliğe taşımıştı.

 

19 ve 21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek yarı finallerin ardında, 23 Mayıs’ta Eurovision final heyecanı yaşanacak.

Radikal

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.