Sevgi Duvarı Bu Sefer De Westboro Klisesini Durdurdu

 Sevgi Duvarı Bu Sefer De  Westboro Klisesini Durdurdu
Digiqole ad

 

Philadelphia’da bir sevgi duvarının oluşturulmasından sonra Westboro Baptist Kilisesi tarafından yöneltilen nefret vaazi engellendi.

Kilisenin 4 üyesi ‘’Tanrı ibnelerden nefret eder.’’ sloganıyla ve Philadelphia’da ABD’de askeri görevde olan kişilerin cenaze törenlerinde gözcü olanlara saldırı girişimiyle biliniyor.

Fakat onların bunu yapabilmesinden önce LGBT+ topluluğu ve topluluğu destekleyen kişiler kilisenin bu tutumuna karşı çıktı.

Kilise Mazzoni şehir merkezinde bir trans kliniğini protesto etmeyi planlıyordu.

Organizatör Lynn Alvarez CBS Philly’e sevgi duvarını oluşturmayı engellemek istediklerini söyledi. O Westboro Baptist Kilisesi’nin Mazzoni şehir merkezindeki transseksüel kliniğine karşı protesto etmek için geldiklerini ortaya çıkardıklarını söyledi. ‘’Biz bir topluluğuz ve çoğu insanın yaptığı gibi bizi durdurmayı denediler ancak durduramayacaklar.’’ sözlerini ekledi.

Daha sonra 4 protesto girişimcisinin Westboro’dan çıkarıldığını ve Alvarez sokaklarının kutlama alanına döndüğünü söyledi.

Bir diğer destekçi ise KYW Newsradio’daki konuşmasında şehriyle gurur duyduğunu belirtti.

Bu nefreti onaylamasıyla bilinen bir kilisenin ilk kez sevgi tarafından engellenmesi durumu değil.

Sevginin bir araya getirdiği insan zinciri cenazelerdeki Westboro üyelerinin Orlando, Florida’daki gece kulübünde meydana gelen olay için gelenleri engellemek için oluşturuldu.

Orlando’da haftasonu The Pulse gay barda silahlı bir adamın ateş açmasıyla terör saldırısında 49 kişinin ölümü ve 53 kişi yaralanması olayı yaşanmıştı.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin