Yasal Notlar, Politikalar ve Gizlilik Sözleşmesi

1.0
SON KULLANICI YA DA ZİYARETÇİNİN SORUMLULUĞU

GMag tarafından hazırlanan ve Türkiye için

 • https://gmag.com.tr
 • https://www.gmag.com.tr orijinal adreslerinde oluşturulan ve yapılan yönlendirme ile https://www.gmag.com.tr (tüm dünyada geçerlidir) ve çıplak şekliyle https://gmag.com.tr (Türkiye dışındaki bazı ülkelerde geçerlidir) adreslerinde görüntülenen ve GMag Ana Portal Hizmeti ya da kısaca GMag olarak bahsi geçen bu hizmete girerek ve üzerinde bulunduğu, yukarıda belirtilen alan adına/alan adlarına (domain) ait sayfalarda ve yayınlarda gezinti yaparak, bu sayfadaki maddelerin tamamını kabul etmiş sayılırsınız.

Bu sözleşme, ancak

 • https://www.gmag.com.tr/yasal-notlar-politikalar-ve-gizlilik.html
 • https://gmag.com.tr/yasal-notlar-politikalar-ve-gizlilik.html
 • https://gmag.com.tr olmak üzere GMag Magazin ve Yaşam Tarzı dergisinin bir ticari markası olan GMag’in sorumluluğu dahilinde zorunlu olarak yapılan yönlendirme sonucu üretilen ve /yasal-notlar-politikalar-ve-gizlilik.html eklentisi ile oluşturulan ve Türkiye’de görüntülenme potansiyeli olan bu iki adreste görüntülendiğinde geçerlidir. Oluşabilecek sorunlarda, com ve com.tr dışındaki hiçbir sunucu yönlendirmesinden (örneğin gmag.com.tr gibi) bu sunucu hizmeti ya da yöneticileri sorumlu değildir.

1.1
GİRİŞ, AÇIKLAMALAR VE UYARILAR

Bu portal hizmeti ve yöneticileri, Sunucunun yaptığı yönlendirmelerle ilgili:

 • https://gmag.com.tr
 • https://www.gmag.com.tr yönlendirmelerini Türkiye için esas olarak kabul etmekte olup, bunun dışındaki kendi inisiyatifi ve kontrolüyle yaptığı diğer yerel yönlendirmelerden sorumlu değildir.

An itibarı ile görüntülediğiniz site GMag Ana Portal hizmetidir ve GMag Portal hizmeti ya da kısaca Ana Portal Hizmeti ya da GMag hizmeti olarak bahsi geçecektir. Bu hizmete aşağıdaki adreslerden biri ile ulaşmış olduğunuza emin olun. GMag Portal hizmeti, sadece aşağıda belirtilen adreslerde hizmet vermektedir:

 1. https://gmag.com.tr Orijinal URL’dir. Sunucunun sunduğu bir yerel yönlendirme hizmeti sayesinde her ülke bu URL’nin sonuna kendi lokal URL eklentisini alır. Örneğin “.tr” uzantısı Türkiye’ye ait olduğu için, Türkiye’de: https://gmag.com.tr adresine, sunucu tarafından bir yönlendirme yapılır ve Türkiye için com.tr uzantısı dışında hiçbir uzantının sorumluluğu GMag ve var ise diğer yöneticilere ait değildir. Tüm yerel yönlendirme ve adresler, kaynaklarını sunucu tarafından bu hizmete ücretsiz olarak tahsis edilen aynı depolama alanından alırlar.
 2. https://gmag.com.tr Madde 2’deki URL’nin çıplak halidir ve www versiyonuna yönlendirilmesi için gerekli işlemler yapılmıştır. İnternet sitesi sunucusu kaynaklı bir sorun nedeniyle bu yönlendirme an itibarı ile Türkiye’de çalışabilir ya da çalışmayabilir. Türkiye dışındaki bazı ülkelerde çalıştığı tespit edilmiştir.
 3. Nihai olarak, GMag Dergisi hizmetini görüntülediğiniz adres tercihen https://www.gmag.com.tr olmak üzere, yukarıda belirtilen adreslerden biri olmalıdır.
 4. GMag portal hizmeti ve yöneticileri, yukarıda tanımlanan adresler dışında hizmet vermemekte, herhangi bir paylaşım yapmamaktadır. Aksi bir durumla karşılaşmış olmanız içerik hırsızlığının, içerik kopyalanmasının ya da basitçe kullanıcı adının taklidinin ya da kopyalanmasının sonucu olabilir. Bu nedenle yukarıdaki adresler dışındaki bir adreste GMag portal hizmetinin bir paylaşımı olarak görünen paylaşımlar burada geçersiz sayılacaktır ve  konuyla ilgili taleplerinize geri dönüş yapılmayacaktır.
 5. GMag ana portal hizmeti hariç, gmag.com.tr çıplak ana alan adından (naked domain) bazı alt alan adresleri alınarak yeni hizmetler başlatılmış olabilir.(example.gmag.com.tr gibi) Ana portal URL’sinde hizmet veren Ana İnternet Portalı Hizmeti bu alt hizmetlerden sorumlu değildir.
 6. GayMag Ana Portal Hizmeti, alt alan adresleri üzerinde görüntülenmez ve hizmet vermez. Alt alan adları ve üzerlerindeki servis ya da hizmetler ile ilgili taleplerinizi ilgili alt alan adına giderek, orada belirtilen yönergeler doğrultusunda ilgili kişiye iletmeniz gerekmektedir. Eğer var ise, her alt alan adının ve üzerinde sunulan hizmetlerin kendilerine ait Yasal Prosedür Politikaları ya da Gizlilik Sözleşmeleri olabilir. Ancak, eğer alt alan adıyla ilgili kişi ya da kişilerden yanıt alamıyor iseniz, bu yönergede belirtilen adreslerle Ana Portal Hizmeti yöneticileriyle iletişim kurabilir ve alt alan adı ile ilgili bir işlem talep edebilirsiniz.
 7. Aşağıdaki maddeler ve “*” ile yükseltilen uyarılar, an itibarı ile ziyaret ettiğiniz site olan ve yukarıdaki maddelerde belirtilen URL’lerde görünüyor olması belirtilen Ana Portal Hizmeti üzerinde karşılaşabileceğiniz, sahipliği GMag*’a ait olmayan sesli, görsel ve yazılı materyaller için hazırlanmıştır ve sadece Ana Portal Hizmeti için geçerlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.