Yeni Bir Araştırmaya Göre Eşcinsel Erkeklerin Pandemi Dönemindeki Cinsel Aktiviteleri Risk Taşıyor

 Yeni Bir Araştırmaya Göre Eşcinsel Erkeklerin Pandemi Dönemindeki Cinsel Aktiviteleri Risk Taşıyor
Digiqole ad

Bu bilgiler, Londra’nın en ünlü cinsel sağlık kliniklerinden biri olan 56 Dean Street tarafından yayınlanan yeni bir araştırmadan geliyor. Klinik, daha önce çevrimiçi bir HIV önleme hizmetine kaydolmuş HIV negatif kuir erkeklerle anket yaptı. Anketin sonuçları, 814 katılımcının % 76’sının yalnızlık ve can sıkıntısı nedeniyle seks yapmak için karantinayı bozduğunu ortaya koydu. Karantinayı bozanların % 29’u bunu can sıkıntısından, % 48’i yalnızlıktan ve % 27’si stres ve kaygıdan dolayı yaptığını söyledi.

Anket sonuçları ayrıca birkaç açıklama daha içeriyor. Anketi tamamlayan 814 erkekte ortalama yaş 40, katılımcıların% 83’ü Beyaz ve % 75’i COVID-19 kısıtlamaları sırasında PrEP kullanıyordu. Ardından, katılımcıların dörtte biri eşit sayıda veya pandemiden öncekinden daha fazla partnere sahip olduklarını bildirdi.

Ankete katılanların yüzde dokuzu, çalışma süresi boyunca seks yaptıklarını söyledi. Ayrıca, % 39’u cinsel içerikli mesajlaşmada artış olduğunu, % 28’i seks partnerlerini coğrafi olarak yakın insanlarla sınırlandırdığını ve % 21’i karantina sırasında yalnızca bir seks partneri seçtiğini bildirdi. Ayrıca, % 76’sı evlerinin dışındaki insanlarla seks yaptıklarını söyledi.

Maalesef klinik en çok cinsel sağlık hizmetlerini kullanan kişilerde % 80’lik bir düşüş yaşanmasından endişe duyuyor. Bununla birlikte, ankete katılanların% 28’i Birleşik Krallık’ın ilk karantina sırasında cinsel yolla bulaşan bir hastalık kaptığını söyledi. Bu nedenle, bu anket COVID-19 salgını sırasında cinsel sağlık hizmetlerini açık tutmanın önemini gösteriyor.

NAM’ın AIDsMap’inin yazdığı gibi:

“Bu bulgular, cinsel sağlık hizmetlerinin, özellikle de PrEP’in sağlanmasının COVID-19 karantinaları veya kısıtlamaları sırasında kullanılabilir kalmasının önemini vurguluyor. Hastaların yargılayıcı olmayan bakım almaları ve cinsel aktiviteleri mevcut halk sağlığı kısıtlamalarına aykırı olsa bile, hizmet almaktan vazgeçilmemesi çok önemlidir. Sonuçlar ayrıca, hizmetlerin erişilebilir kalmasını sağlamak için evde test ve evde ilaç verme gibi alternatif test ve tedavi yöntemlerinin önemini vurguluyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin