fbpx   .  

Yeni LGBT Dizimiz: Empire

Amerika televizyon kanallarında gey karakterler içeren dizilere bir yenisi daha eklendi. 11 Ocak’ta başlayan ve Looking’in ikinci sezonu kadar isminden bahsettiren bu yeni dizinin ismi EMPIRE (İMPARATORLUK)

Fox TV’de 7 Ocak’tan bu yana yayınlanan ve ilk bölümüyle reyting sıralamasının en tepesine kadar yükselen EMPIRE, siyahi bir hip-hop müzik prodüktörü ve yanında ailesinin yaşamını konu ediniyor. Dizinin odak noktası ise eşcinsel bir karakter olan Jamal (Jussie Smollett) var. Babası Lucious’a kendini kanıtlamak zorunda hisseden genç Jamal’ın hikayesinin anlatıldığı dizinin en vurucu anının annesinin topuklu ayakkabılarılarını giyerek müzik şirketine geldiğinden dolayı babası tarafından tartaklandığı flashback sahnesi oldu. Homofobi’nin Amerika’nın en önemli ulusal kanallarından birindeki en önemli temsillerinden biri olan sahnesiyle EMPIRE, LGBT camiasının dikkatini çekerek 2015’in Televizyondaki LGBT görünürlüğü açısından ilk sürprizi oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.