Dünya Haberler

Eşcinsel Olduğunu Sandığı İçin, Sevgilisinin 8 Yaşındaki Oğlunu Döverek Öldürdü!

GMag
Yazar: GMag

Savcının söylediğine göre, kız arkadaşının 8 yaşındaki oğluna işkence yapmakla suçlanan bir kişi, çocuğu gay sanması nedeniyle dövdü.

California, Palmdale’li 32 yaşındaki Isauro Aguirre, 8 yaşındaki Gabriel Fernandez’in öldürülmesiyle ilgili olarak suçlandı. Çocuğun annesi Pearl Fernandez de yargılanacak.

Los Angeles İlçe Başsavcılık Jon Hatami savcısı 16 Ekim Pazartesi günü yaptığı açıklamada, çift tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen korkunç istismarı ayrıntılarıyla anlattı.

Hatami, Aguirre ve Fernandez’in; Gabriel’i dövdüğünü, ısırdığını, onu sigara ile yaktığını, tabancayla vurduğunu, Gabriel’i kırbaçladığını, aç bıraktığını, kedi kumu yedirdiğini ve 22 Mayıs 2013’te Gabriel’i bulduklarında ağzının bağlı olduğunu söyledi.

Çift Gabriel’i tedavi eden acil yardım servislerini aramıştı ancak savcılık suçlarını örtbas etmek için başvurduklarını açıkladı.

“Gabriel’e yardım etmek için 911’i aramadılar. Yaptıklarını örtbas etmek için 911 çağırdılar. Sanıklar, 911 çağrısında yalan söyledi.”

Gabriel hastaneye kaldırıldı ve iki gün sonra öldü.

Savcı ayrıca, Aguirre’nin Gabriel’i okula gitmeden önce kız giysileri giymeye zorladığını ve çocuğun gay olduğuna inandığı için sevmediğini söyledi.

“Gabriel’in gördüğü son şey, onu öldüresiye döven bir adamdı.”

“Kanıtlar, sanıkların zorbalık yaptığını gösterecek. Çaresiz ve masum bir çocuğa kasıtlı olarak işkence eden ve kötüye kullanan kişiler bunlar.”

Aguirre’nin savunma avukatı, müşterisinin cinayetini kabul ederken, işkence suçlamalarını reddettiğini söyledi.

Avukat John Allan şunları söyledi:

“[Aguirre] cinayetten suçlu, ancak işkence cezası ile Gabriel’i öldürmeyi tasarladığı iddia edilen özel durum doğru değil.  Korkunç istismara rağmen, Isauro asla Gabriel’in ölmesini istemedi.”

Aguirre’nin mahkemesinin yaklaşık sekiz hafta sürmesi bekleniyor. Çocuğun annesi ayrı olarak yargılanacak.

Bu arada Gabriel’in davasına atanan dört sosyal hizmet görevlisi de ölümle bağlantılı olmakla suçlanıyor.

1 Yorum

Yorum Yaz