11 Yaşındaki Akışkan Cinsiyete Sahip Çocuk Tarih Yazdı!

 11 Yaşındaki Akışkan Cinsiyete Sahip Çocuk Tarih Yazdı!
Digiqole ad

Canada’s Leo Awards’da 11 yaşındaki akışkan cinsiyet sahibi aktör, hem erkek hem de kadın kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Ameko Eks Mass Carroll, akışkan cinsiyete sahip bir çocuğun hayatını anlatan bir kısa film olan Limina’daki rolü ile birçok ödül kazandı.

Ameko, her iki  kategoride de aday olduğundan dolayı teşekkür etti ve durumu memnuniyetle karşıladığını söyleyerek, bunu bir adım olarak nitelendirdi.

Carroll, “Trans şemsiyesinin altındaki insanları hoşgörüyle karşıladığınızdan dolayı çok teşekkür ederim.” 

British Columbia’nın Sinema Sanatları ve Bilim Vakfı Başkanı ve Leo Ödülleri Başkanı Walter Daroshin, “Sanatsal mükemmelliğe saygı duyan, kapsayıcılığın önemini kabul eden, Akademi’deki meslektaşlarımıza katılmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Limina filmi, trans yönetmen Joshua M. Ferguson tarafından yönetildi. 

Ferguson,”Umarım bu karar, sendikaların düzeyinde, diğer ödüllerde, örgütlerde ve kuruluşlar arasında, trans insanlar ve çeşitlilik söz konusu olduğunda, endüstride kapsayıcı bir etki yaratacaktır.”

Bu adaylıklar, akışkan cinsiyete sahip olan aktör Kelly Mantle’in “en iyi erkek” ve “en iyi kadın” kategorilerinde akademi ödüllerine aday gösterilmesinin hemen ardından geldi.

Kelly Mantle’ın bu yıl gösterime girecek komedi filmi, Confessions of a Womanizer’daki rolüyle sıçrama yapması bekleniyor.

Film, Mantle’ı Oscar kazanma konusunda göz önüne getirdi ve Mantle, toplumsal cinsiyet ayrımı konularını işleyen filmlerde rol almak istediğini söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin