.  

16 Yaşındaki Buz Patenci, Eşcinsel Karşıtı Yorumlara Böyle Cevap Verdi

Donovan Carrillo geçen Cumartesi 10 Eylül’de Japonya’da gerçekleştirilen, Dünya Gençler Artistik Patinaj’da yarıştı.

juanga-ice-skating_sports

 

Performans şarkısı ‘Hasta Que te conocí’ ile, Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası’nda oldukça başarılı bir seri ortaya koydu.

 

 Twitterdan ‘’Ben Hasta Que te conocí performansını izledim ve büyülendim, gerçekten müthiş! 

”Merhaba Donovan! seni tebrik etmek ve harita üzerinde Meksika’yı iyi bir yere koyduğun için sana teşekkür etmek istiyorum. Harikasın!”

Ama yorumların hepsi, hatta birçoğu bu şekilde olumlu olsa da, tamamı böyle değildi.

Diğerleri ise, eğer bir patenciyse eşcinsel olması gerektiğini öne sürerken, bazıları cinselliğinin bir göstergesi olarak bu sporu yaptığını iddia etti.

Donovan ise mutsuz olduğu bu durum hakkında bu yazılanlara doğrudan tepki göstermeye karar verdi.

Twitter’da şöyle dedi: ” Eşcinsel olarak anılmaktan rahatsız oluyorum, çünkü eşcinsel değilim. İnsanların bir şaka ya da kötü bir hakaret olarak ‘eşcinsel’ kelimesini kullandığını görmek beni kızdırıyor. Hatta delirtiyor!

“Ben LGBT topluluğuna hayranım, saygı duyuyorum. ve LGBT olan bir sürü arkadaşım var, fakat ben bu topluluğun bir parçası değilim.

“Buz patenci olmam, eşcinsel olduğum anlamına gelmez. Tıpkı bir futbol oyuncusunun, otomatik olarak heteroseksüel olmadığı gibi.”

Tebrik ve teşvik kelimeleriyle bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım sizi hayal kırıklığına uğratmamışımdır. Sıkı çalışmaya devam edeceğim! “

Donovan homofobiye maruz kalan ve sesini çıkaran tek kişi değil. Son zamanlarda, 12 yaşındaki bir erkek çocuk, Meksika sokaklarında yürüyen, eşcinsel evliliği yasa tasarısını protesto eden, yaklaşık 11.000 kişinin karşısında durmuştu.

Bu yılın başında ise, eşcinsel evlilikleri yasallaştırma niyetini açıklayan Meksika Cumhurbaşkanı’nın partisi anketlerde büyük kayıplar yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.