Editörün Seçtikleri Tarih

1957 Yılında, Gay Bir Çiftin Düğününde Çekilen Fotoğrafların Gizemi

GMag
Yazar: GMag

Fotoğraftaki herhangi birini tanıyor musunuz?

Fotoğrafların tutulduğu Los Angeles Arşivi Vakfı’nın yönetim kurulunda yer alan Neal Baer, ​​aylardır o fotoğraftakilerin kimler olduğunu araştırdıklarını söyledi.

Neal Baer, hayat hikayelerini yeniden canlandırma konusunda uzman bir yazar olan Michael Wolfe ve akademisyen ve bir film yapımcısı olan PJ Palmer; tam olarak fotoğrafların nereden geldiğini araştırıyor.

Araştırmacıların, şu ana kadar bilinmeyen damatlarla ilgili olarak sitelerinde paylaştıkları şey, bu fotoğraf koleksiyonunun ilk olarak 1957’de Philadelphia’daki bir mahalle eczanesinde basılmış olmasıdır. Damatların birbirine yüzük vermesi, törene liderlik eden bir şahit, ilk öpücük, dans, hediyelerin açılması, pastanın kesilmesi ve daha fazlası dahil olmak üzere; fotoğraflar eşcinsel bir evlilik töreninden gibi görünüyorlar. Eczanenin sahibi, bu özel düğün fotoğraflarını uygunsuz olarak kabul etti ve fotoğrafları damatlara iade etmeyi reddetti.

Altmış yıl sonra, fotoğraflar bulundu. Orijinalleri şimdi Los Angeles’taki ABD Kütüphaneleri’nde ve Philadelphia’daki Wilcox Arşivi’nde bulunan ONE Archives’de güvenli bir şekilde saklanıyor.

Wolfe, ONE Archives turunda fotoğrafları gördüğü anı anlatıyor;

“Biz hayrete düştük. Bu fotoğraflardaki erkekleri arayıp bulacağız. Bu, uzun vadeli bir projeye dönüştü. Onları tanıyan var mı, bunu bilmeyi gerçekten çok istiyoruz. Kendimizi eşcinsel Scooby-Doo olarak adlandırıyoruz. Bu harika hikayeyi bulup ele geçirmek istiyoruz.”

Baer, damatlar eğer hayattaysa 80li veya 90lı yaşlarda olduklarını tahmin ediyor.

Esrarengiz törenden fotoğrafları görmek için kaydırmaya devam edin;

Yorum Yaz

48 Paylaşımlar
+1
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin