20 Yıldır Yayın Yapan LGBT Dergisi Kapandı! Yayımcı Tutuklandı!

 20 Yıldır Yayın Yapan LGBT Dergisi Kapandı! Yayımcı Tutuklandı!
Digiqole ad

“Outlook Ohio” 20 yıldır yayın yapıyordu.

Columbus Ohio’da yayın yapan dergi, genel yayın yönetmeninin tutuklanması ile yayından kalktı.

“Kentsel ilericiler için bir arkadaş, bir yaşam stili ve Ohio’lu LGBT’ler için bir sesleniş dergisi ” olan Outlook Ohio 1996’dan beri yayınlanıyordu. Fakat bildirilene göre mayıs ayından beri ne yeni basılmış bir dergi, ne de dağıtım ofisinde çalışan biri var.

Network Columbus’un Haziran etkinliği “Out With Our Elected Officials” Outlook tarafından ev sahipliği görecekti fakat etkinlik iptal edildi. O zaman derginin kaderi hakkında söylentiler yayılmaya başladı.

Derginin kapatılacağına dair söylentiler 3 temmuzda genel yayın yönetmeninin tutuklanması ile devam etti. 44 yaşındaki genel yayın yönetmeni hakkında, “Satmak üzere hazırlanmış meth ve oksikodon hidroklorür kaçakçılığı ve anlaşılmış 100,000$ dolar satış fiyatı” suçlamaları yapıldı.

Söylenene göre Hayes halen göz altında ve kendisine ulaşılamıyor. Derginin satış müdürü Mike Hoffo, derginin geleceği ve tutuklanma hakkında, “Bu konu hakkında konuşamam” dedi.

Eski ortak yayımcı Chad Frye Outlook’un resmi olarak son bulduğunu söyleyemese de “Anlaşılan dergi suya düştü.” dedi.

Dijital olarak, Jym Shipman Outlook Ohio sitesinde LGBT temalı çizgi romanları hala yayınlıyordu, ancak 31 Mayıs’tan bu yana “News & Commentary” bölümünde yeni bir şey gönderilmedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin