fbpx   .  

2015 İstanbul LGBTİ Onur Haftasına Destek Ol

Bu sene İstanbul LGBTİ Onur Haftası 23. senesini kutluyor.

Her sene yapılan çağrıya kulak veren bağımsız bir gönüllü grubu tarafından, yeni bir enerji ve yıllardır sürdürdüğü anti hiyerarşik bir dayanışma modeliyle hazırlanan Onur Haftası bu yıl 22- 28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Yıllardır çeşitli tema başlıkları altında düzenlenen İstanbul Onur Haftası etkinlikleri şimdiye kadar Dikkat Aile Var, Tabu, Bellek, Temas, Direniş gibi temalarla işlendi.

Hafta boyunca gündemimizi oluşturan konular üzerinden kurguladığımız paneller ve atölyelerde biraraya gelerek deneyimlerimizi, dertlerimizi paylaşıp kahkahaya çeviriyor, bizi güçlendirecek yeni temas ve direniş yolları yaratmayı sürdürüyoruz.Tüm hafta boyunca etkinliklere katılımların ücretsiz gerçekleşmesi için kendi kaynaklarımızı yaratmaya çalışıyoruz. Geçen sene indiegogo üzerinden desteğiniz, istediğimiz bir hafta çıkartmak adına amacına ulaştı.

Bu sene 11. senesi olan Hormonlu Domates Ödülleri ile yılın en homofobik/ transfobik söylemlerini gene sizin belirlediğiniz adaylarla oylamaya sunarak seçiyoruz.

Düzenlediğimiz partiler ile hem gelecek etkinlikler için kaynak sağlıyor, hem de her şehirden LGBTI Onur Haftası için gelen yüzlerce kişiyle eğlenmenin büyüsünü yaşıyoruz.

Geçtigimiz sene 70.000 insanın katıldığı, bu sene de yeri göğü gökkuşağının sihriyle donatacak kitlesel Onur Yürüyüşü ile haftamızı sonlandırıyoruz.

Onur Haftası çalışma grubu olarak sizden bazı masrafları karşılamak amacıyla destek çağrısı yapıyor, sizlerin de desteğiyle mücadelemizi büyütmek istiyoruz;

  • Turkiye’nin dört bir yanında oluşmaya devam eden yerel örgütlerden gelecek kişilerin yol masrafları,
  • Panel Katılımcılarının ulaşım masrafları,
  • Yürüyüş sırasında kullanacağımız megafon ve ses sistemi masrafları,
  • Yürüyüşte kullandığımız lolipopların baskı ve çıta masrafları.

Bu sene geçen seneden farklı olarak destekçilerimize hazırladığımız kitleri armağan ediyoruz.

  • 30 $ bağış karşılığında İstanbul Onur Haftası Teşekkür Kartı,
  • 70 $ bağış karşılığında İstanbul Onur Haftası Çantası + Istanbul Onur Haftası Teşekkür Kartı,
  • 100 $ bağış karşılığında Istanbul Onur Haftası Not Defteri +İstanbul Onur Haftası Teşekkür Kartı + İstanbul Onur Haftası Çantası,
  • 300 $ ve üzeri bağış yapan destekçilerimizin isimlerini istekleri takdirde web sitesinde ya da belirlenen bir etkinlikte duyuruyoruz.

23. İstanbul LGBTİ Onur Haftası desteklerinizi  Indie Gogo sayfası üzerinden bekliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.