İdeal İlişki İçin İlham Veren 15 Ünlü Lezbiyen Çift

 İdeal İlişki İçin İlham Veren 15 Ünlü Lezbiyen Çift
Digiqole ad

İlişkilerini, 1 yıldan 44 yıla kadar uzayan bağlılıklarıyla bildiğimiz ünlü çiftleri seviyoruz. Birlikte çok sevimli olmalarıyla birlikte, ilişkileri olan aşık LBT kadınların ihtiyaç duyulan görünürlüğü için de katkı sağlıyorlar. İlham alınası aşkları ile işte o kadınlar;

Sara Gilbert ve Linda Perry

Oyuncu Sara Gilbert ve müzisyen Linda Perry büyük bir yıl geçirdi. Gilbert, oğulları Rhodes Emilio Gilbert Perry’i 28 Şubat 2015 tarihinde dünyaya getirdi. İkili “Deer Sounds” ismiyle, Rhodes’e adadıkları bir çocuk albümü yayınladı. Bu çift daha ne kadar ideal olabilir ki?

Tig Notaro ve Stephanie Allynne

Komedyen Tig Notaro ve eşi Stephanie Allynne Ekim ayında sessizce dünya evine girdiler. Notaro twitter üzerinden 24 Ekim’de şöyle bir şaka yapmıştı :”Bugün evleniyorum. Tek korkum ‘Evet’ demek yerine ‘Evet Evet’ demek.” Netflix’te yayınlanan Tig adlı belgeselde, Allynne’nin Notaro’nun meme kanseriyle mücadelesindeki desteğini de konu alan ilişkileri anlatılıyor.

Samira Wiley ve Lauren Morelli

Oyuncu Samira Wiley ve yazar Lauren Morelli yalnızca şirin bir çift değil: Onlar, Netflix’in en benzersiz gösterilerinden birinin de yaratılmasında büyük rol oynadılar. ‘Orange is the New Black’ dizisinin gücü ile çift 2014’te bir araya geldi ve ilişkileri hala devam ediyor.

Ellen Page ve Emma Portner

Ellen Page 2018’i büyük haberlerle karşıladı! 30 yaşındaki yıldız, dansçı ve koreograf Emma Portner’la evlendiğini sosyal medya üzerinden açıkladı.

Lena Waithe ve Alana Mayo

Yapımcı, yazar ve oyuncu Lena Waithe’ın ünlü olmak için yaptığı işleri yerinde olsa da, bu güçlü çiftin diğer yarısı da aynı şekilde etkileyici. 31 yaşındaki Alana Mayo, Paramount yapımı işlerin başkan yardımcısı ve Hollywood Reporter tarafından Hollywood’un gelecek vadeden 35 yaş altı 35 yöneticisinden biri olarak ilan edildi. Bu ikili dünyayı birlikte yönetebilirler.

Jodie Foster ve Alexandra Hedison

Oyuncu, yönetmen ve yapımcı Jodie Foster, The L Word dizisindeki rolüyle tanınan oyuncu, yönetmen ve fotoğrafçı Alexandra Hedison ile 2014 yılında evlendi.

Beth Ditto ve Kristen Ogata

Gossip’in solisti Beth Ditto ve Kriston Ogata, Maui’de 2014 yılında evlenmiş olsalar da, 31 Aralık 2014’te memleketleri Oregon’da resmi olarak yeniden dünya evine girdiler. Bu şahane çift 18 yaşından beri birlikteler.

Melissa Etheridge ve Linda Wallem

“Bunca yıldır arkadaş olmamıza rağmen, hala mutfakta beni yakalayacak ve her ne çalıyorsa, birlikte yavaşça dans edeceğiz”, 17. Geleneksel Grammy Vakfı Konserinde, eşi Melissa Etheridge için yeni evli eğlence yönetmeni Linda Wallem böyle söylemişti. Çift 31 Mayıs 2014 tarihinde dünya evine girdi ve o zamandan beri keyifli bir evliliğin tadını çıkarıyorlar.

Wanda Sykes ve Alex Sykes

Komedyen Wanda Sykes geçtiğimiz günlerde Triumph Ödüllerinde, Sanatta Aktivizm Onur Ödülünü kazandı ve karısı Alex Sykes (önceki soyadı Niedbalksi) ile birlikteliklerinin 7. yılını kutladılar. Çift Olivia Lou adında bir kız ve Lucas Claude adında bir erkek olan ikiz çocuklarını büyütmekteler. “Bazen, eğer Alex’in seyirciler arasında olduğunu bilirsem, daha önce tartıştığımız bir konuyu kasıtlı olarak seyircinin üzerinde denemek için kullanıyorum” diyor Wanda Sykes, Windsor Star’a verdiği röportajında. “Eğer onlar benimle aynı fikirdeyse, bunu kullanarak ona sataşıyorum”.

Lily Tomlino ve Jane Wagner

Kadın oyuncu Lily Tomlin ve yazar Jane Wagner 2013 yılında yasal olarak evlenmiş olsalar da, çift 44 sene öncesinde 1971 yılında tanıştılar. Tomlin, 2006 yılında ilişkisi hakkında “Kesinlikle o şekilde bir basın konferansını ya da benzerini istemedim. 70’li yıllarda insanlar bunun hakkında yazmadılar. Bilmelerine rağmen Jane için, ‘Lily’nin ortağı’ ve ya ona benzeyen şekillerde bahsettiler. Bazı gazeteciler, ne söylemek istediklerine veya kendilerini rahat hissettirecek ne söyleyebileceklerine, ne yazabileceklerine göre motive olup yazmayı tercih ettiler. “77 Yılında Time dergisinin kapağıydım. Aynı hafta Newsweek’de büyük bir hikayem yayınlandı. Magazin dergilerinden birinde yalnız yaşadığım yazılırken, diğerinde Jane Wagner ile yaşadığım yazılıyordu. O zamanlarda eğer katı bir çıkış yapmazsanız ve bazı basın konferanslarında bazı açıklamalar yapmazsanız insanlar sizin ilişkiniz hakkında yazmazlardı”.

Bu güçlü çiftin, uzun süren bir birliktelikleri var. Jane Wagner imzalı “The Search for Signs of Intelligent Life in the Universe” ( Evrendeki Zeki Yaşam Formlarının İşaretlerini Arayış) filmindeki oyunculuğu ile Tomlin’in Tony ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmasıyla başlayan bu birliktelik, şu anda da “An Apology to the Elephants” (Filler için Bir Özür) adlı filmde çiftin bir araya gelmeleriyle devam ediyor.

Jenny Shimizu ve Michelle Harper

Model ve oyuncu Jenny Shimizu ve eşi Michelle Harper çifti 2014’ün Ağustos ayında evlendi ve evli bir çift olarak birlikte oldukları ilk yılı kutladılar. Yılın en şık çifti söz konusu olduğunda sokak modası tutkunu Harper ve stilist Shimizu için bu unvan çantada keklik.

Maria Bello ve Clare Munn

Oyuncu ve yazar Maria Bello, Closer’ın Weekly ile 2014 yılında yaptığı röportajda “O tanıdığım en güzel, çekici, zeki ve en eğlenceli insanlardan biri. Birlikte çok gülüyoruz.” diyerek kız arkadaşı aktivist Clare Munn ile ilişkisinden coşkuyla söz etmişti. Çift Bello’nun genç oğlunu birlikte büyütüyorlar.

Hannah Hart ve Ingrid Nilsen

Hart and Nilsen, YouTube evreninin en çok heyecan uyandıranları olarak biliniyor. Hart kendi kanalı olan MyHarto’da çok eğlenceli olan My Drunk Kitchen adlı videoyu bizimle paylaştığı sıralar, Nilsen de bir güzellik abidesi ve Missglamorazzi kanalında DIY ‘vlogger’ olarak bir YouTube videosunda karşımıza çıktı.

Holland Taylor ve Sarah Paulson

72 yaşındaki oyuncu Holland Taylor, WNYC ile Kasım ayında rastlantı sonucu katıldığı bir röportaj sırasında, kız arkadaşıyla ilgili bir ipucu da vermişti. “Aramızda büyük bir yaş farkı var ve eminim bu herkesi çok şaşırtır ve beni de korkutuyor”. Oyuncunun hayranları, kendi araştırmaları sonucunda, American Horror Story ve Carol’un oyuncusu olan 40 yaşındaki oyuncu Sarah Paulson ile Taylor’ı Twitter gönderileriyle ilişkilendirdiler. O zamandan beri çift, toplum içinde ve birkaç farklı Broadway gösterisinde, birbirlerine aşık oldukları belli olacak şekilde boy gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

65 Paylaşımlar
Paylaş65
Tweetle
Paylaş
Pin