fbpx   .  

2018’de Heteroseksüel Olarak Açılan 7 Ünlü

2018, bir çok gay ve biseksüel ünlü için açılma yılı oldu. 

Fakat cinsel yönelimi hakkında açıklama yapanlar sadece kuir ünlülerden ibaret değildi. Heteroseksüelliğinin altını çizmek için açıklamalarda bulunan ünlülerden 7 tanesini derledik ve bir yazıda topladık. 

Taron Egerton

Ekim 2018’de erkek bir arkadaşının fotoğrafını “Tatlış” ifadesi ile paylaşınca, Egerton bir çok hayranı tarafından kuir zannedildi. Olayın gerçekleştiği ay Radio Times’a konuşan genç oyuncu söylentileri yalanladı ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:  

 

“Gay değilim fakat çok yakın iki arkadaşımın 15 yaşımdan beri gay olduklarını biliyorum. Gayleri destekliyorum. Hepimiz kimsek oyuz.”

“Arkadaşlarıma tatlış demeyi bırakmayacağım çünkü tatlışlar ve harikalar.”

Ansel Elgort

Akıllara Baby Driver’daki rolü ile gelen Elgort, hakkında eşcinsel olduğu yönündeki dedikodulara 2014’ten bir tweetini hortlatarak cevap verdi. 

 

“Yeterince belli olmuyorsa diye belirteyim… Hanımlardan hoşlanıyorum. Hem de çok.”

“Ayrıca gay olsaydım saklamazdım. Gay olmak iyi veya kötü bir şey değil. Bu kim olduğunla alakalı.”

https://twitter.com/AnselElgort/status/545387275300126720

https://twitter.com/AnselElgort/status/545440310416113664

 

Kendall Jenner

İnternetteki dedikoduları kesin bir dille yalanlayan Kendall Jenner, geçtiğimiz Mart ayında Vogue dergisine verdiği röportajda aşağıdaki cümleleri kullanmıştı: 

“Sanırım erkek arkadaşımla olan ilişkimi kardeşlerim gibi uluorta yaşamadığım için insanlar başka düşüncelere kapılıyor. Beni hiç bir erkekle görmedikleri için.”

“Deli deli hareketlere gerek yok. Her zaman ilişkilerimi şov yapmadan yaşamaya özen gösteririm.”

“Biseksüel ya da gay olduğumu düşünmüyorum fakat kim bilir? Yeni deneyimlere açığım. Ayrıca kendimi her zaman biraz erkeksi hissetmişimdir. Fakat yanlış anlaşılmak istemiyorum. Trans değilim fakat sert bir havam var. Farklı düşünüyorum.”

“Uzun lafın kısası gay değilim.”

Darren Criss

Emmy ödüllü aktör The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story dizisinde rol almış ve oyunculuğu ile herkesi büyülemişti. OUT dergisi ile olan bir röportajında Criss, heteroseksüel bir karakter olarak gay bir karakteri canlandırmaktan gurur duyduğunu dile getirmişti. 

Jake Gyllenhaal

Ang Lee’nin Oscar ödüllü kuir temalı film Brokeback, Gyllenhaal hakkında çıkan eşcinsel olduğu yönündeki iddiaları yalanlamıştı.

Fakat kibarlığından da bir şey kaybetmeyen oyuncu, gay olarak algılanmayı “büyük bir iltifat” olarak nitelemişti. 

Jack Falahee

How to Get Away with Murder yıldızı Jack Falahee, daha önce Trump’a karşı “heteroseksüel bir birey olarak” LBGT’nin yanında yer aldığını dile getiren bir metin paylaşmıştı. 

“Gay olmasam da, LGBT’nin yanında yer alıyorum.” 

“Geçmişe dönüp baktığımda bu konuları konuşabileceğim anlarda konuşmadığımı görüyorum ve şimdi bir şeyleri düzeltmek istiyorum.” 

https://twitter.com/RestingPlatypus/status/798583189744668672

Shawn Mendes

Popüler isimlerden Mendes, LGBT hakkında sık sık pozitif yorumlar yapan bir ünlü olduğu için dedikodular bir türlü bitmiyor. 2018’in Kasım ayında Rolling Stone tarafından ağırlanan Mendes, efemine algılanması hakkında konuştu.

“Bunun konuşulması çok saçma. Şarkılarımı seviyor musun? Beni seviyor musun? Gay değilim fakat olsam nolur olmasam nolur?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.