2019’da Görmeniz Gereken 4 Muhteşem LGBT Etkinliği

 2019’da Görmeniz Gereken 4 Muhteşem LGBT Etkinliği
Digiqole ad

İçine yeni girdiğimiz yılın sadece ilk yarısında, sırf İngiltere bile elli farklı LGBT etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Avrupa’yı ve dünyanın geri kalanını düşününce, kafanız yanabilir. 

Bu yüzden rehber olarak kullanabileceğiniz, fikir verebilecek ufak bir liste hazırlamaya karar verdik. Kuir eğlence planlarınızı şimdiden yapın, son dakikaya bırakmayın!

BRIGHTON PRIDE (2-4 Ağustos)

Brighton Pride, İngiltere’nin en iyi kutlamalarından biri olabilir. Ortamı bir yana, Sister Sledge, Carly Rae Jepsen, Pet Shop Boys, Years & Years, Boy George ve daha bir çok ismin katılacak olması da insanı baştan çıkarıyor. 

Geçtiğimiz sene etkinliğin esas yıldızı Britney Spears olmuştu. 

Bu sene de aynı coşku olur mu? Headliner açıklanmadan yorum yapmak güç. Fakat iddialı olacağı da belli. Merakla bekliyoruz. 

REYKJAVIK PRIDE (8-17 Ağustos)

Adından da anlaşılabileceği gibi İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te gerçekleşen etkinlik bu sene 20. yaşını kutluyor. 

1999’da 1,500 kişinin katıldığı ufak bir toplanmadan, bugün 100,000’e yakın ziyaretçinin geldiği bir fenomen… Helal olsun be İzlanda! 

Reykjavik Pride, yerel adıyla Hinsegin Dagar, 10 güne yayılmış bir programa sahip ve hem eğitici hem de eğlendirici aktiviteler sunuyor. 

EUROPRIDE VIENNA (1-16 Haziran)

Bir başka başkent Viyana’da gerçekleşecek olan EuroPride, Avrupa’daki tüm LGBT etkinlikleri arasından göz bebeğimiz. Eh böylesine güzel bir etkinlik, 1 Ocak 2019 itibariyle evlilik eşitliği olan ülkeler kervanına katılan Avusturya’da gerçekleşecek olunca listeye eklemeden edemezdik. 

İki hafta sürmesi beklenen kutlamalar için öngörülen ziyaretçi sayısı 1 milyonun üzerinde. Dolayısıyla gitmeye niyetiniz varsa, kalacak yeri şimdiden ayarlamanızı öneriyoruz. 

EuroPride boyunca koşu, sahil Pride’ı, hayvanat bahçesi ve müze gezileri gibi eğlenceli ve kültür dolu aktiviteler de olacak.

WORLDPRIDE NYC (1-30 Haziran)

New York, Pride yürüyüşleri tüm dünyanın en çok katılım gören LGBT şehirlerinden. Bu sene ise her zamankinden farklı bir anlam taşıyor çünkü 2019 WorldPride New York’ta gerçekleşiyor.

Stonewall İsyanları’nın 50. yıldönümü olması sebebiyle, 2019’un kendisi de ayrı bir önem arzediyor. Yani anlayacağınız, bu seneki WorldPride diğer tüm etkinliklerden çok farklı bir karakterde geçecek. 

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • Mardi Gras’da gonullu olarak calisacagim icin cok mutluyum. Pride in merkezinda olmak baya eglenceli olacak gibi. Herkes kesinlikle hayatinda bir defa gormeli bu etkinligi… 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin