2019’un YouTube Milyoneri Jeffree Star Oldu!

 2019’un YouTube Milyoneri Jeffree Star Oldu!
Digiqole ad

Makyaj kraliçesi Jeffree Star oldukça tartışmalı bir isim. Ve görünüşe göre ‘tartışmalı’ da satıyor! Kendi platformunu, işini, markasını oluşturan yıldız, 2019 yılında YouTube’da en çok kazananlardan biri oldu. Bu, Jeffre Star’ı listedeki tek makyaj vloggerı ve açıkça eşcinsel olan tek kişi yapıyor. Jeffrre, geçen sene de aynı şekilde yüksek sıralarda yer almıştı.

Star, temellerini MySpace ile attı ve sonunda YouTube’u neredeyse hakimiyeti altına aldı. Burada müzik yapmak yerine makyaj dersleri vermeye başladı. Bu makyaj videoları Jeffree Star Cosmetics’in oluşmasını sağladı ve Jeffree Cosmetics günümüzde satış rekorları kırıyor. Bu yılın başlarında Shane Dawson ile işbirliği yaparak çıkardığı göz farı paleti bir milyon sattı. Bu, şirket için tarihi bir olaydı ve Star, koleksiyonu diğer koleksiyonları gibi kalıcı yapacağını açıkladı. Ancak her şey Star için günlük güneşlik değildi.

Büyük patronun kazancı arttıkça kendisini bitmek bilmeyen tartışmaların ve özür videolarının içinde buldu. İnternette su yüzüne çıkan bazı eski videolarında çeşitli kadınları topa tutuyor, taciz ediyor ve inanılmaz ırkçı söylemlerde bulunuyordu. Ayrıca kendisi Tati Westbrook ve James Charles kavgası gibi daha büyük tartışmalara girdi ve makyaj markası yüzünden Kylie Jenner’ı topa tuttu. Yani Jeffree Star’ın makyaj markası bakımından konuşulduğu kadar içinde bulunduğu dramalar yüzünden de konuşulduğu söylenebilir, belki de bu işinin bir parçasıdır.

Forbes’un açıklamasına göre Jeffree Star, geçen sene YouTube’dan 18 milyon dolar kazanırken, bu sene daha az, 17 milyon dolar kazandı. Bu para, makyajdan kazandığı parayı içermiyor. Star geçmişte YouTube gelirinin “oyun parası” olduğunu söylemişti. Star, eski evinin “aşmış” olduğunu söyleyerek, daha bu ay Noel hediyesi olarak 14.6 milyon dolarlık bir malikane satın aldığını duyurdu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin