2020’de Vizyona Girecek 8 LGBT Filmi

 2020’de Vizyona Girecek 8 LGBT Filmi
Digiqole ad

Bu yıl, CMBYN ve Brokeback Mountain gibi ikonik ve unutulmaz filmlerin seviyesinde olması beklenen, yayıncı platformlarda ve sinemalarda yayınlanacak birçok LGBT filmi bulunuyor. İşte bu yıl muhakkak bir yerlerde karşınıza çıkacak olan yeni LGBT filmleri.

The Thing About Harry – 15 Şubat

Bu yıl sevgililer gününde gösterime giren The Thing About Harry, Sam ve Harry isimli iki genci konu alan romantik bir komedi filmi. Sam ve Harry, bir araba yolculuğuna çıkar ve ilişkileri başta rekabetten oluşurken daha sonra farklı bir boyuta geçer.

Lazy Susan – 3 Nisan

Lazy Susan’da Sean Hayes, kendini işsiz, ilişkisiz ve görünüşe göre ‘hayatsız’ bulan ve hayatının geri kalanı için umudu olmayan Susan isimli bir kadını canlandırıyor. “Will & Grace”ten tanıdığımız oyuncu, filmin başrollerini Allison Janney ve Matthew Broderick ile paylaşıyor.

The Eternals – 6 Kasım

Marvel, “Avengers”ın büyük başarısından sonra süper kahramanlardan oluşan filmi “The Eternals”ı yarattı. The Eternals, diğer filmden farklı olarak çok daha LGBT dostu olacak ve içerisinde Marvel’ın ilk eşcinsel süper kahramanları ve öpüşmesi yer alacak. Brian Tyree Henry, eşcinsel süper kahramanı canlandıracak. Filmde ayrıca Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjianı ve Salma Hayek gibi isimler yer alıyor. 

Happiest Season – 25 Kasım

Clea DuVall tarafından yönetilen Happiest Season, Stewart’ın canlandırdığı tatilde sevgilisine evlenme teklifi etmeyi planlayan bir karakteri konu alacak.

Ammonite – 2020

Francis Lee, “God’s Own Country” isimli iki eşcinsel erkeğin aşkını anlatan filmiyle adını duyurmayı başarmıştı. Yönetmen, bu başarısını “Ammonite” isimli lezbiyen dramasıyla sürdürmeyi planlıyor. Film, 1840’ların İngiltere’sinde geçecek ve Kate Winslet tarafından canlandırılan, derin bir aşkın kollarına düşecek zengin İngiliz paleontolog Marry Anning’i konu edinecek.

Good Joe Bell – 2020

2013 yılında Joe Bell, okulda eşcinsel olduğu için zorbalığa uğrayan ve bu yüzden intihar eden oğlunun anısına ülkenin bir ucundan diğerine yürüyüşe başladı. Wahlberg filmde bu acılı babayı canlandıracak. Filmin senaryosunun “Brokeback Mountain”in yazarları üstlendi.

The Boys in the Band – 2020

The Boys in the Band, bir doğum günü partisi için buluşan bir grup arkadaşı konu alıyor. Film ilerledikçe her karakterin sırrı açığa çıkıyor. American Horror Story’nin yaratıcısı Ryan Murphy tarafından yapılan ve kadrosunda Matt Bomer, Jim Parsons, Zachary Quinto ve Andrew Rannells gibi isimlerin yer alması beklenen The Boys in the Band, bu sene içerisinde Netflix’te yayınlanacak.

The Prom – 2020

The Prom ilk başta 2016’da Broadway’de prömiyerini yaptı. 2019 yılındaysa Murphy, gösteriyi Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Andrew Rannells, Ariana Grande, Keegan Michael-Key ve Awkwafina ile bir filme dönüştüreceğini duyurdu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

45 Paylaşımlar
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin