Tam 22 Yıl Boyunca Koruyucu Ailelik Yapan Gay Çiftin İnanılmaz Hikayesi

 Tam 22 Yıl Boyunca Koruyucu Ailelik Yapan Gay Çiftin İnanılmaz Hikayesi
Digiqole ad

Brighton’dan bir gay çift, son 22 yıldır koruyucu aile olarak yaşadıkları deneyimler hakkında konuştu.

Kiiran ve Chris, şehirdeki farklı kökenlerden gelen 11 genç insana koruyucu ailelik yaptı.

gay-family

Hatta çift, koruyucu ailesi olduğu çocuklardan birini evlat edinerek himayesi altına aldı ve o da büyüyüp evlendi ve kendi çocuğu oldu.

Çift, hayatlarını değiştiren bu yolculuk boyunca yardım ettikleri çocuklar ve bu yol boyunca deneyimledikleri gözyaşı ve kahkahalar hakkında Brighton and Hove Independent’a konuştu.

“Her zaman hareketli olan ve zor zamanlar geçiren aileye ve arkadaşlara destek olan bir evde büyüdüğüm için çok şanslıyım.” dedi Kieran. “Koruyucu ailelik, Chris ve benim için çok uygun gözüküyordu.”

Çift daha önce Londra’da yaşıyordu ve çocuklar için koruyucu ailelik yapmaya başlamaları gerektiğini hissettiler. Çünkü “kendileri için istedikleri her şeyi” yapmışlardı ve “şimdi bir şeyleri geri verme zamanı”ydı.

Chris çocuklara koruyucu ailelik yapabilmek için “hoşgörü, sabır ve mizah anlayışı” öğrenmek zorunda kaldığını söyledi.

“Daha önce hiç yaşamadıkları duygusal ve nesnel desteği sağlayabilmeniz gerekiyor. Bazen üzerlerine tam oturan yeni kıyafetler almak ve her akşam aynı saatte hep birlikte yemek yemek gibi en basit şeyler bile çocuklara çok büyük keyif veriyor.”

Çift bu işin en ödüllendirici tarafının çocukların birer yetişkin olmasını görmek olduğunu söyledi.

“Onların işe girdiklerini veya üniversiteye gittiklerini gördüğünüzde, bu gelişmenin bir parçası olmak harika.” dedi Chris. “Koruyucu ailelik yaptığımız diğer çocuklarla bağ kurduklarını görüyoruz. Şimdi kocaman büyüyen bir ailemiz var ve koruyucu ailelik yaptığımız çocukların hepsi ile iletişim halindeyiz.”

Kieran evlat edindikleri oğullarının düğününden bahsetti: “Sağdıç, koruyucu ailelik yaptığımız diğer çocuklardan biriydi ve diğer ikisi de eşlik etti. Koruyucu aile olduğumuz çocukların bu denli yakın olmalarını görmek mükemmel. Başta bizden başka hiçbir ortak yanları yoktu ama sonra bu bağı kurdular ve şimdi birbirlerini kolluyorlar.”

Çift, aynısı yapmayı düşünen diğer çiftlere bazı öneriler verdi.

“Her şeyi bir gecede değiştiremeyeceksiniz. Sabırlı olun, pes etmeyin, uzun bir yolda olduğunuzun farkına varın ve başta aranızda bağ ve umut inşa edin.”

“Bu deneyimin her an keyfini çıkarın. İyi eğlenceler ve bol kahkahalar!”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

51 Paylaşımlar
Paylaş51
Tweetle
Paylaş
Pin