3 Başarısız Ameliyatın Ardından Gelen Mucize Bebek

 3 Başarısız Ameliyatın Ardından Gelen Mucize Bebek
Digiqole ad

Gay çift Johny Lee ve Sebastian Barleben, üç başarısız deneyimin ardından cerrahi operasyonları tamamen rafa kaldırma kararı almıştı.

Çift Roxy New York’taki Roxy adlı gece kulübünde tanıştıkları ilk günden beri, 12 yıldır birlikte.

Sebastian Almanya doğumlu fakat New York’a NYU Stern’e, eğitim içn geliyor. Johnny ise New York’u Californa’da UCLA’ye gidebilmek için terketmek üzereydi. 

Tanışmak için çok kısa bir zamanları olsa da, ikili kısa sürede anlaştı ve kaynaştı.

Son derece muhafazakar bir aileden gelen Johnny, gay olduğunu açıkladığından sonra uzunca bir süre ailesi ile olan ilişikisinin büyük sekteye uğradığını söylüyor. Ailesi bu durumu kabullenememiş.

Öyle ki ailesi Johnny’nin ‘yaralı’ ruhunu ‘kurtarmak’ bile istemiş. Evlilik günü gelip çattığında ise ailesiyle anlaşabilmiş.

Johnny ve Sebastian, New York’ta eşcinsel evliliğin 2011’de yasallaşmasından sonra evlenen ilk çiftler arasında geliyor.

İkili, en başından beri ciddi düşündüklerini belirtiyor. Başta, birbirlerini tanımaya ve eğlenmeye odaklanan çift, bir süre sonra çocuk sahibi olmanın imkanlarını araştırıyor ve taşıyıcı annelikte karar kılıyor.

Bu sürecin son derece yorucu ve yıpratıcı olduğunu belirten Johnny kendini şöyle ifade ediyor:

“Her türlü kaynak açısından pahalı ve insanı tüketen bir süreçti. Para, zaman ve duygusal olarak.”

Fakat yılmayan ve denemeye devam eden çift, 4. denemesinde başarıya ulaşıyor.

Embriyoların dokuzuncu haftada gelişmesindeki yavaşlık hakkında Johnny, “Çok gerildik ve çok korktuk. Zaten yeterince başarısız olmuştuk ve geldiğimiz noktada  ister istemez en kötüyü düşünmeye başladık.” dese de, güzeller güzeli Vaughn Everett Barleben-Lee bu yıl doğdu ve dört aydır sapasağlam!

Gay ve çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere öneride bulunan Johnny, asla ve asla zorluklar ve aksaklıklar karşısında ezilinmemesi gerektiğini vurgularken “Yalnız kalmayın ve paylaşımda bulunabileceğiniz, size destek verecek çiftler, arkadaşlar bulun” diyor.

“Baba olmak ve çocuk bakmak hakkında en ufak fikrimiz yoktu. Ama etrafımızda hep deneyimli ebeveynler oldu ve onlardan çok destek aldık.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin