26 Sene Sonra Playboy’da Yeniden Transseksüel Bir Manken Yer Aldı

 26 Sene Sonra Playboy’da Yeniden Transseksüel Bir Manken Yer Aldı
Digiqole ad

İlk erkek dergileri arasında olan 64 yaşındaki Playboy, transseksüel bir model kullandı.

Balmain için yürüyen, Vogue Italia ve W dergisinde çıkan Fransız modeli Ines Rau, fırsatı; “şimdiye kadar aldığım en güzel iltifat” olarak değerlendirdi. Bir Playboy sayısında görünmesi ilk kez olmamasına rağmen.

Paris gettosunda büyümesine rağmen, Rau her zaman onun için büyük bir fırsat olduğunun farkındaydı.

“Bu çekimi yaparken çocukluğumda bütün o zor günleri düşünüyordum. Ve şimdi her şey bana çok sevinç ve mutluluk veriyor. Bu şimdiye kadar aldığım en güzel iltifat, dev bir buket çiçek almak gibi. “

Playboy geçen yıl tartışmalı olarak çıplak çekimler yayınlamayacağını ilan ettiyse de yakın zamanda değişti ve köklerine döndü. Rau, çıplaklığın tabu olamayacağını söyleyerek bu hareketi onaylıyor.

“Çıplaklık benim için çok şey ifade ediyor, çünkü istediğim yere ulaşmak için geçiş yaptım. Çıplaklık, insanın aşırılığını kaybetmiş bir kutlamadır. Bu cinsellikle ilgili değil; kadın veya erkek vücudunun güzelliğiyle ilgili.”

Playboy, çoktan transseksüel yeteneği yayınlayan bir geçmişi olduğundan bahsetti. Aktris Caroline “Tula” Cossey, açıldıktan on yıl sonra 1981 ve 1991’de iki ayrı Playboy resminde göründü. Hefner’in geçen ay öldürülmesinden sonra Cossey dergi için şükranlarını tweetledi ve “yayın hakları ve görünürlük için kampanyasına yardım eden platform” için yayıncıya teşekkür etti.

Playboy kapağına çıkan ilk transseksüel model Caroline “Tula” Cossey

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

9 Paylaşımlar
Paylaş9
Tweetle
Paylaş
Pin