Haberler Lezbiyen

50 Yılın Ardından Ölen Hayat Arkadaşıyla Sonunda Evlenebildi

GMag
Yazar: GMag

Utah yargıcı Patrick Corum,74 yaşındaki Bonnie Foerster ile vefatının ardından Beverly Grossaint’ı evli ilan etti. Grossaint, 50. yıllarını kutlamalarının bir kaç hafta ardından 82 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

Mutluluk gözyaşlarını saklayamayan Foerster:

“Çok mutluyum. Evlendim. 50 yıldır bekliyordum. Artık evliyim.” 

İkili 1968’in New York’unda tanışmış. Korkunç bir kocadan ayrılma süreci geçiren Foerster, o günleri böyle anıyor: 

“Tanıştığımızda iki gözüm de mosmordu ve kaburgalarım kırılmıştı. Gözümde güneş gözlüğü vardı. Bana gözlükleri çıkarmam için ısrar etti ve gözlerimin içine bakıp ruhumu gördüğünü söyledi.”

“Aşık oldum. Ruh eşimdi. Tanıştığımızda ikimiz de kaybolmuştuk. Birbirimizi bulduk.”

“1970 onur yürüyüşünde insanlar bize çöp atmışlardı.”

“Biz evimize döndük, duşumuzu aldık, temizlendik. O insanların ise ellerinde hala çöp var.”

29 sırt operasyonu ve kanser atlatan Foerster, nadir görülen bir kemik enfeksiyonu nedeniyle 2016 yılında iki bacağını da aldırmak zorunda kalmış. Bütün bunlar boyunca Foerster Grossaint’ın hep yanında olduğunu söylüyor.

Ölümden sonra evlilik fikri ise ikilinin avukatı Roger Hoole tarafından ortaya atılmış.

Foerster’ı şimdilerde ise tatlı bir telaş sarmış durumda. Hem anmak hem de evliliği kutlamak için bir organziasyon düzenleyen Foerster, belirlenmiş evlilik tarihi hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Hoole, beklentisini 2015’te olacak şekilde tutsa da yargıç Corum, evlilik tarihi olarak ikilinin birlikte yaşamaya başladığı yıl olan 1968’in dahi kabul edilebileceğini söyledi. 

Benzer evlilikler özellikle Avrupa’da büyük yankı uyandırırken, Çin’de ölülerle evlenmek 3,000 yıllık bir gelenek. Gerçekleşmesi halinde, Foerster & Grossaint evliliği Utah tarihindeki ikinci ölüm sonrası evlilik vakası olacak.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin