61 Yaşındaki Anne, Eşcinsel Oğlu İçin Taşıyıcı Annelik Yaptı

 61 Yaşındaki Anne, Eşcinsel Oğlu İçin Taşıyıcı Annelik Yaptı
Digiqole ad

Gün geçmiyor ki şaşırtıcı yeni bir haberle karşılaşmayalım. ABD’nin Nebraska eyaletinde gay bir çift, taşıyıcı anneliğini annelerinin yaptığı dünya tatlısı kızlarına hoşgeldin dedi.

61 yaşındaki Cecile Elidge, oğlu Matthew ve damadı Elliot Dougherty’e çocuk sahibi olmaları konusunda yardımcı olmak istedi.

Elliot ve Matthew, aile kurmayı uzun süredir isteyen bir çift, fakat Nebraska’nın bu konuda sınırlayıcı yasaları bulunuyor. Resmi yollardan bebek sahibi olamayan çoğu gay çift, taşıyıcı anne arayışına giriyorlar fakat bunun da genelde yüksek bir maddi bedeli oluyor.

Taşıyıcı annelik teklifini bizzat kendisi yapan Elidge, masrafsız ve güvenilir bir taşıyıcı anne olacağı için çift adına büyük bir fırsat anlamına geliyordu. 

Elidge: “Eğer yapabilirsem niye olmasın diye düşündüm. Çok da kafayı yormam gerekmedi açıkçası.”

Matthew, gerekli işlemleri yaptıktan sonra gerçekleşen gebelik testinin ‘biraz gergin’ olduğunu belirtse de, Cecile’nin ilk denemede hamile kalmasının herkese derin bir nefes aldırdığını söylüyor. 

Taşıyıcı annelik için para vermemiş olsalar da, çiftin sadece ilaçlar ve tıbbi süreç için ceplerinden çıkan paranın 40,000$’ı bulduğu belirtiliyor.

Matthews: “Bu süreç, imkanı olmayanlar için olması gerekenden daha zor ve bu duruma üzülüyorum. Bu şartlarla kuir çiftlerin bebek sahibi olması neredeyse imkansız.”

25 Mart’ta dünyaya gelen Uma Louise Dougherty-Eledge’nin hiçbir sağlık problemi olmadığı belirtildi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin