fbpx   .  

ABD’li Avukattan, “Eşcinseller Öldürülsün” Yasa Teklifi

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde geçtiğimiz ay eşcinsellerle alakalı homofobik bir kanun teklifi hazırlayan ve bunun için imza toplayan avukat Matthew Gregory McLaughlin, itirazlara rağmen tasarıdan geri adım atmıyor. McLaughlin’in eyalet başsavcılığına  verdiği dilekçedeki söz konusu kanun teklifi eşcinselliği “tiksindirici suç” olarak tasvir ediyor. Eşcinselliğin propaganda haline dönüştürülerek yayılmasını engellemeyi planlayan tasarı; Kaliforniya sınırları içinde eşcinselliği yaymaya yönelik eylemler yapan kişilere 10 yıl hapis veya 1 milyon dolar para cezası verilmesini öngörüyor.

‘KAFASINDAN VURULSUN’

Tasarıda ayrıca hemcinsine şehvet amaçlı dokunan ve sözlü tacizde bulunan bir eşcinselin, silahla kafasından ateş edilerek veya diğer konvansiyonel yöntemlerle idam edilmesi de teklif ediliyor. Eğer kanun teklifi dilekçesi Kaliforniya genelinde yeteri kadar imza toplayabilirse eyalet başsavcılığının bu teklifi resmen tartışmaya sunması gerekiyor. Avukat McLaughlin’in ise yeterli imzayı toplayabilmesi için 90 günlük süresi var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.