Adidas Genç ve Evsiz LGBT’lere Yardım İçin Kolları Sıvadı! Karşınızda ‘Prouder’

 Adidas Genç ve Evsiz LGBT’lere Yardım İçin Kolları Sıvadı! Karşınızda ‘Prouder’
Digiqole ad

LGBT topluluğunun ünlü isimleri, Adidas’ın ikonlaşmış Samba modelini yeniden tasarlıyor ve Albert Kennedy Trust’ı desteklemek için açık arttırma yolu ile satıyor.

Adidas, LGBT gençliğine olan desteğini göstermek için Londra Onur süresince yeni ‘Prouder’ ürününü tanıtacak.

3 Temmuz günü sunulacak olan ürünün, Londra Onur 2018 boyunca birliğin, eşitliğin ve orijinalliğin sembolü olması isteniyor.

LGBT topluluğunun önde gelen ve ünlü isimleri de ikonlaşmış Samba modelini yeniden tasarlayarak ‘Prouder’ ile Onur konseptlerinin bir sentezini oluşturacak.

Model, eBay üzerinden 10 gün boyunca açık arttırmaya açık olacak. Satıştan elde edilen tüm kar ise evsiz kalan LGBT gençlerine yardım eden bir topluluk olan Albert Kennedy Trust’a bağışlanacak.

Tasarıma eli değecek olan isimler arasında McKellen, Boy George, David Beckham, Elton John ve David Furnish, Kate Moss, Liam Payne, Marc Jacobs, Nick Grimshaw, Nick Knight, Paloma Faith, the Pet Shop Boys, Philip Treacy ve daha nicesi bulunuyor.

AKT yöneticisi Tim Sigsworth yaptığı açıklamada, “Albert Kennedy Trust olarak ‘Prouder’ projesinin desteğini almaktan ve bir parçası olmaktan mutluyuz” dedi.

“Genç ve evsiz LGBT’lere yardım eden bir kuruluş olarak, farkındalığın artması ve daha çok kişiye yardımcı olmak adına fon bulmak bizim için çok önemli.”

“Kendini LGBT olarak tanımlayan insanların %24’ü evsiz kalma riski ile karşı karşıya. Prouder’ın yaydığı pozitif ve destekleyici enerji kesinlikle takdire değer. Hiç bir genç kimliği ile evi arasında seçim yapmak zorunda bırakılmamalı.”

Kampanyanın belgeseli de SHOWstudio aracılığı ile izleyicilerle buluşacak. Belgeselin, ‘Prouder’ fikrine, yaratıcılarına ve 2018’de ‘Onur’ kelimesinin anlamına yakından bir bakış sunması planlanıyor.

Kampanya konusundaki fikri sorulan SHOWstudio’nun yöneticisi Nick Knight: “Böyle zamanlarda, orijinal olmak ve olduğumuz kişi olarak kendimizle gurur duymamız her zamankinden daha önemli.”

“‘Prouder’ projesi, bir çok insanın hislerine tercüman olan bir proje. SHOWstudio’nun böyle bir projenin parçası olmasından memnuniyet duyuyorum. Farkındalık için Adidas ve Fat Tony ile birlikte çalışacak olmak ise ayrı bir mutluluk kaynağı.”

Revize edilen Samba modelleri Londra Onur Haftası boyunca Soho’daki HENI Galerisi’nde görücülere sergileniyor olacak. Sergi süresince, tüm modeller tasarlayanı ve tasarlanma süreci hakkındaki bilgiler ile sunulacak.

‘Prouder’ Onur’un esas günü olan 7 Temmuz’da son bulacak. Etkinliğin kapanışında müziklerini SHOWstudio’nun ayarladığı, canlı Samba grubu performansının olacağı bir gösteri olacak. Gösteriden sonra da The Groucho Club’da sadece davetlilerin katılabildiği bir after party yapılacak.

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

66 Paylaşımlar
Paylaş66
Tweetle
Paylaş
Pin