fbpx   .  

Ağustos’ta İzleyebileceğimiz 19 LGBTİ+ Film ve Dizi 

Heartstopper, Problemista, Reservation Dogs, Passages… ve çok daha fazlası!

Ağustos ayı iyi yapımlardan başka bir şey getirmiyor!

Bazen sıcaklıklar tavan yaptığında gerçekten yapmak istediğiniz tek şey rahatlamak, klimayı çalıştırmak ve kaliteli kuir dizileri ve filmleri izlemektir.

 

İyi haber, Ağustos ayı her türden LGBTİ+ dizi ve filmle cidden sıcaklığını hissettiriyor. Atlantik ötesi romantik komedilerden tüyler ürpertici korku filmlerine ve merakla beklenen gay kalpleri ısıtan Heartstopper’ın dönüşüne kadar, Ağustos ayı mutlaka izlenmesi gereken programlarla dolu!

İşte bu Ağustos ayında kaçırmak istemeyeceğiniz kuir ve kuir içerikli diziler ve filmler.

 

Reservation Dogs 3. Sezon – 2 Ağustos

Bu sezon, Rez Dogs kendilerini Cali’de mahsur kalmış olarak buluyor ve eve dönüş yollarını bulmak zorunda kalıyorlar. Okern’e geri döndükten sonra Elora üniversite fikrini düşünür, Bear, Maximus (Graham Greene) adında bir komplo teorisyeniyle karşılaşır, Willie Jack topluluğunu iyileştirmek için daha fazla yatırım yapar ve Cheese, hala büyükannesi olmayan büyükannesiyle yaşamaktadır. Bu arada, teyzeler, amcalar ve yaşlılar geçmişlerini keşfeder ve eski yaraları iyileştirmeye çalışırlar.

Heartstopper 2. Sezon – 3 Ağustos

Nick ve Charlie yeni ilişkilerini yönlendirirken; Tara ve Darcy öngörülemeyen zorluklarla karşılaşır ve Tao ve Elle sadece arkadaştan daha fazlası olup olamayacaklarını çözmeye çalışırlar. Yaklaşan sınavlar, Paris’e yapılacak bir okul gezisi ve planlanması gereken bir balo ile ekibin, hayatın, aşkın ve arkadaşlığın sonraki aşamalarında yolculuk ederken uğraşması gereken çok şey var.

Passages – 4 Ağustos

Günümüz Paris’inde, Alman film yapımcısı Tomas (Franz Rogowski), Agathe (Adèle Exarchopoulos) adlı genç bir kadınla yaşadığı ateşli aşkla cinsel kimliğini benimser ve bu dürtü, kocası Martin (Ben Whishaw) ile ilişkisini belirleyen çizgileri bulanıklaştırır. Martin kendi evlilik dışı ilişkisini başlattığında, kocasının dikkatini yeniden çekmeyi başarır ve aynı zamanda Tomas’ın kıskançlığını ortaya çıkarır. Birbiriyle çelişen duygularla boğuşan Tomas, ya evliliğinin sınırlarını kabullenecek ya da ilişkisinin bittiğini kabullenecektir.

Problemista – 4 Ağustos

Alejandro, El Salvadorlu istekli bir oyuncak tasarımcısıdır ve sıra dışı fikirlerini New York’ta hayata geçirmek için çabalamaktadır. Çalışma vizesinin süresi dolduğunda, sanat dünyasından sıyrılmış dengesiz birine yardım ettiği bir iş, ülkede kalmak ve hayalini gerçekleştirmek için tek umudu haline gelir. Yazar/yönetmen Julio Torres’ten New York’un ve ABD Göçmenlik sisteminin aynı derecede tehlikeli dünyalarında geçen sürreal bir macera geliyor.

Kırmızı, Beyaz ve Kraliyet Mavisi – 4 Ağustos

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın (Uma Thurman) oğlu Alex Claremont-Diaz (Taylor Zakhar Perez) ve İngiltere Prensi Henry’nin (Nicholas Galitzine) pek çok ortak noktası vardır: Çarpıcı görünüş, benzersiz bir karizma, uluslararası popülerlik… ve birbirlerini küçümseme. Bir okyanusla ayrılmış olmalarına rağmen, uzun süredir devam eden düşmanlıkları pek sorun olmamıştı, ta ki bir kraliyet etkinliğindeki feci ve çok açık bir kavga magazin malzemesi haline gelene ve mümkün olan en kötü zamanda ABD/İngiliz ilişkilerine potansiyel bir darbe indirene kadar. Hasar kontrol moduna geçen aileleri ve menajerleri, iki rakibi sahnelenmiş bir “ateşkese” zorlar. Ancak Alex ve Henry’nin buz gibi ilişkisi beklenmedik bir şekilde çözülüp geçici bir dostluğa dönüşmeye başladığında, aralarında var olan sürtüşme hiç beklemedikleri kadar derin şeylere yol açar.

Shortcomings – 4 Ağustos

Zor durumdaki bir film yapımcısı olan Ben, yerel bir Asyalı Amerikalı film festivalinde çalışan kız arkadaşı Miko ile Berkeley, Kaliforniya’da yaşamaktadır. Ben, günlük işi olarak bir sanat sinemasını yönetmediği zamanlarda, zamanını ulaşılmaz sarışın kadınlara takıntılı bir şekilde Criterion Collection DVD’lerini izleyerek ve seri randevu alışkanlığı olan kuir bir yüksek lisans öğrencisi olan en iyi arkadaşı Alice ile lokantalarda yemek yiyerek geçirir. Miko staj için New York’a taşındığında, Ben kendi haline bırakılır ve isteyebileceğini düşündüğü şeyleri keşfetmeye başlar.

H.I.M. – 8 Ağustos

Her şeyin onunla ilgili olduğunu inkar etmek mümkün değil. Damien, kalp kırıklığıyla ilk deneyimini yaşadıktan sonra üniversite hayatının kaotik dünyasına dalar. Damien, diğer yolunu kaybetmiş birinci sınıf öğrencileri gibi kampüste tökezleyerek dolaşmakta, gözlerini kitaplarından ve gömleksiz sporculardan, topluluk üyesi erkeklerden ve yakışıklı entelektüellerden uzak tutmak için elinden geleni yapmaktadır. Ancak Damien’ın disiplin seviyesi, birinci sınıflar için aşağılayıcı bir itibar oluşturma tehdidinde bulunan manipülatif bir üniversite son sınıf öğrencisinin yöntemleriyle eşleşmeyebilir. Damien’ın kuzeni Kendall kendi kendini keşfetme yolculuğuna başlar. Kendall sadece kendisiyle değil, geçmişinden gelen bir aşkla  – sevimli bir kilise çocuğu – yeniden bağlantı kurar. Bu yasak aşk, Kendall’ın yıllarca cinsel kimliğini arkadaşlarından, ailesinden ve kiliseden saklamasına yardım eden kişiye, yani annesine sırtını dönmesini gerektirebilir.

Sadece Binadaki Cinayetler 3. Sezon – 8 Ağustos

Üçüncü sezonda Charles, Oliver ve Mabel (Steve Martin, Martin Short ve Selena Gomez tarafından canlandırılan) bir Broadway gösterisinin perde arkasında işlenen bir cinayeti araştırıyor. Ben Glenroy (Paul Rudd), Broadway’deki ilk gösterisini zamansız ölümüyle yarıda kesen bir Hollywood aksiyon yıldızıdır. Rol arkadaşı Loretta Durkin’in (Meryl Streep) de yardımıyla, üçlümüz şimdiye kadarki en zorlu davalarına atılırken, yönetmen Oliver da umutsuzca gösterisini yeniden bir araya getirmeye çalışır. Perdeler açılsın!

High School Musical: The Musical: The Series 4. Sezon – 9 Ağustos

High School Musical: The Musical: The Series’in dördüncü sezonunda, Shallow Lake Kampı’nda geçirdikleri destansı bir yazın ardından Wildcats, “High School Musical 3: Senior Year “ın sahne prodüksiyonunu hazırlayacakları East High’a geri dönüyor. Geri döndükleri ilk gün, okul müdürü Disney’in uzun zamandır beklenen “High School Musical 4: The Reunion” filmini çok sevdikleri liselerinde çekmeye karar verdiğini ve Wilcats’in filmde figüran olarak yer alacağını açıklar.

Billions 7. Sezon – 11 Ağustos

7. sezonda ittifaklar tersine döndü. Eski yaralar silahlandırıldı. Sadakatler sınanıyor. İhanet devasa boyutlara ulaşıyor. Düşmanlar temkinli dostlara dönüşüyor. Ve Bobby Axelrod, Wall Street’ten dünyaya uzanan tehlike büyüdükçe geri dönüyor.

Medusa Deluxe – 11 Ağustos

Yetenekli, hırslı ve sinsi kuaförler İngiltere’de bir yarışma için bir araya gelirler, ancak içlerinden birinin daha jüri başlamadan öldürüldüğünü görürler. İlk filmini çeken Thomas Hardiman’ın bu son derece komik polisiyesinde, neon ışıklı koridorlarda ve sahne arkası soyunma odalarında dolaşan yarışmacılar, aralarındaki katili ararken uzun süredir devam eden kırgınlıkları ve sırları ortaya çıkarıyor.

F.L.Y. – 16 Ağustos

F.L.Y., birlikte yaşamak zorunda kalan iki eski sevgili Max ve Rafael hakkında bir yaşam komedisi. Birbirlerini yıllardır görmeyen ve yeni bir erkek arkadaşı olan Max, bir sonraki drag süperstarı olma hayaliyle Los Angeles’a yeni taşınan Raf ile durumu idare ederken işler sarsıcı bir hâl alır.

The Upshaws 4. Sezon – 17 Ağustos

Indianapolis’te işçi sınıfından siyahi bir ailenin reisi olan Bennie Upshaw (Mike Epps), karısı Regina (Kim Fields), iki küçük kızı (Khali Spraggins) ve ailesine bakmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan sevimli, iyi niyetli bir tamirci ve hayat boyu karmaşa yaşayan bir adamdır, (Journey Christine) ve ilk doğan oğlu (Jermelle Simon), başka bir kadından (Gabrielle Dennis) olan oğlu (Diamond Lyons) – ve alaycı baldızına (Wanda Sykes) tahammül etmek zorundadır. Hepsinin başarı için hiçbir planı yoktur. Ancak Upshaw’lar bu işi birlikte yürütmeye ve bir üst seviyeye taşımaya kararlıdır. Bu yeni bölümde Upshaw’lar yeni işler, daha büyük hayaller, sağlık sorunları ve bazı büyük hayat sürprizleri de dahil olmak üzere hayatın iniş ve çıkışlarını yaşamaya devam ediyor ama yine de aileden gelen sevgiyle ayakta kalıyorlar.

Bad Things – 18 Ağustos

Bir grup arkadaş hafta sonunu geçirmek üzere şehirden kaçıp terk edilmiş bir otele yerleştiklerinde, içlerine sinen ürkütücü enerji küçük aile yapılarındaki çatlakları aydınlatmaya başlar. Otel büyükannesinden Ruthie Nodd’a (Gayle Rankin) miras kalır ve kötü çocukluk anıları su yüzüne çıkma korkusu yaşayan Ruthie oteli satıp bir daha dönmemek ister. Ancak ortağı Cal (Hari Nef), oteli eski ihtişamına kavuşturma umuduyla onu yanına çeker. Arkadaşları Maddie (Rad Pereira) ve dolandırıcı Fran (Annabelle Dexter-Jones) de onlara katılır; Maddie’nin akli dengesi yerinde olmayan baştan çıkarıcılığı çiftin arasını bozmakla karşı karşıyadır. Arkadaşlar otelin koridorlarında dans eder, yemek yapar, flört eder ve kavga ederken, kendilerini otelin baştan çıkarıcı büyüsüne kapılmış bulurlar ve kötü şeyler yapmaya başlarlar.

Birth/Rebirth – 18 Ağustos

Rose (Marin Ireland) sosyal iletişim yerine cesetlerle çalışmayı tercih eden bir patologdur. Ayrıca ölülerin yeniden canlandırılması gibi bir takıntısı vardır. Celie (Judy Reyes) ise hayatını altı yaşındaki geveze kızı Lila’nın (AJ Lister) üstüne kurmuş bir doğum hemşiresidir. Trajik bir gecede Lila aniden hastalanıp ölünce, iki kadının dünyası birbiriyle kesişir. En değer verdikleri şeyleri korumak için ne kadar ileri gidebilecekleriyle yüzleşmek zorunda kalacakları dönüşü olmayan karanlık bir yola girerler.

Ahsoka – 23 Ağustos

İmparatorluğun çöküşünden sonra geçen “Star Wars: Ahsoka”, eski Jedi Şövalyesi Ahsoka Tano’nun savunmasız bir galaksiye yönelik ortaya çıkan bir tehlikeyi araştırmasını konu alıyor.

Mutt – 25 Ağustos

New York’ta hayatın içinde koşuşturan genç bir trans olan Feña, geçmişinden gelen hayaletleri yeniden ortaya çıkaran, bitmek bilmeyen zorlu bir gün geçirmektedir. Çamaşırhaneler, metro turnikeleri ve havaalanı transferleri, geçmiş, şimdi ve gelecekle örtüşen bu duygusal dramın telaşlı arka planını oluşturuyor. Feña’nın görevi, aile içi, romantik ve platonik ilişkilerdeki geçiş dönemi çalkantılarının uyumsuzluğunu gidermektir ve bunun sonucunda ortaya çıkan ustaca, beceriksizce ve dürüstçe bir denge oyunu sergiler. Belirsizliğini aşmaya çalışırken, kendisi ve diğerleri arasında -aralarındaki mesafe kapandıkça- bulduğu dokunaklı anlar sıcak, gerçek ve dokunaklı.

Archer 14. Sezon – 29 Ağustos

Bu sezon Archer ve Teşkilat, Lana’nın liderliğinde kendi yollarını buluyor. Amacı hem para kazanmak hem de dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek, ancak bir casus teşkilatı yönetmenin o kadar da kolay olmadığını kısa sürede anlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.