fbpx   .  

Air BnB’de Homofobiye Geçit Yok!

Pek çok kişinin yaşadığı evi günlük şekilde kiralayabildiği Airbnb.com Amerika’nın Galveston-Teksas’taki bir ev sahibinin “yalnızca heterolar kiralayabilir” şeklindeki zorlamasından dolayı sistemin dışına çıkarttı.

ABC 13 adındaki internet sitesine açıklama yapan Jonathan Wang ve sevgilisi, akrabalarının düğününde konaklamak için burada kalacak bir yer baktıklarından airbnb.com sitesi üzerinden bir gecesi 140 dolar tutara burayı kiraladıklarını söyledi. Kahvaltı ve bunun yanında misafirperverlikle ilgili şartların iyi olduğunu söyleyen Wang, ev sahibesi Heather’ın Wang’ın karısı olmadığını öğrenmesinin arkasından değişik davrandığını ve onların konaklamasına son vermeye karar verdiğini anlattı.

Yine ABC 13’ün ulaşmayı başardığı Heather ismindeki ev sahibi “Bahsi geçen ev benim evim ve kimin kalıp kimin kalamayacağına kendim karar veririm, kimseyi ilgilendirmez” şeklinde konuştu.

 

airbnb-gay-couple-featYaşanan olayın ardından airbnb.com yetkililerine durumu bildiren Wang’e web sitesinin cevabı da gecikmedi. Asla ayrımcılıkla ilgili taviz vermeyeceklerini aktaran airbnb.com yetkilileri Heather adındaki ev sahibini sistemden uzaklaştırdıklarını bildirdiler.

NewNowNext

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.