AirFrance Gay Hostes Protestolarına Rağmen İran’a Seferler Başlatıyor

 AirFrance Gay Hostes Protestolarına Rağmen İran’a Seferler Başlatıyor
Digiqole ad
Münzevi ülkenin başkentine, yasakların uygulamaya koyulduğu 2008 yılından beri ilk defa havayolu şirketi Paris’ten Tahran’a yeni rota başlatıyor.

Bu yeni rota ,AirFrance havayolu şirketinde gay hostlar ve kadınlar çalıştığı için hala tartışmalı. Hosteslerin baş örtüsü takarak pantolon giymelerinin not düşüldüğü belirtildi.

Bu durumdan dolayı şirket, Tahran rotasında çalışmak istemeyen kadın çalışanlarına muafiyet uygulayacaklarını söylerken fakat gay çalışanlar için herhangi bir muafiyet uygulanmayacağı belirtti.

İran eşcinsellik için ölüm cezası uygulamaya devam ediyor.

airfrance

Havayolu şirketinin eşcinsel bir çalışanı olan Laurentt, gay çalışanların da bu muafiyetten yararlanması için on binlerce kişinin desteklediği bir kampanya başlattı.

Laurett, eşcinsel mürettebat üyelerine kimlikleri yüzünden öldürülebilecekleri bir ülkeye gitmeyi reddetme hakkı bulunduğu konusunda çağrıda bulundu.

Ve konuşmasına şunları ekledi: “ Eşcinsellik Iranda yasadışı bir durum. Eşcinselliğin cezası bir yetişkin için ölüm iken ergin olmayan biri için 74 kırbaç. Tabii ki cinsel tercihler pasaportlara yazılan bir durum değil ve bizlerin nasıl çalıştığını değiştirmez ama insanların kimlikleri yüzünden yargılanıp, hüküm giydikleri bir ülkeye gitmek için zorlanmak akıl almaz bir durum. Bununla beraber, kendi ülkelerinde eşitlik için savaşan, ailelerinin tanınması için mücadele eden insanlardan meslek hayatlarında kendilerini, kimliklerini gizlemelerini beklemek korkunç.”

The Local sitesinde çıkan habere göre, cinsiyet ve cinsel yöneliminden dolayı bu uçuşlara katılmak istemeyen tüm kabin ekibi için muafiyet uygulanacağı söyleniyor. Fakat şimdiye kadar bu konuyla ilgili havayolu şirketi tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmamakta.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin