fbpx   .  

Alan Rickman(Severus Snape)’in Veda Mektubunu Okuyun

Alan Rickman: Merhum aktörün, Profesör Snape ve Harry Potter hayranları için yazdığı, kalbinizi eritecek veda mektubunu okuyun.

Bir ömür dakikalar içerisinde bitmiş gibi görünüyor

 

Bu sabah 69 yaşında kansere yenik düşen Alan Rickman, aktörlük kariyerine 41 yaşında başlamış olmasına rağmen birçok harika roldeki başarısıyla hatırlanacak.

 

Alan Rickman Harry Potter filmlerinde, en başından bu yana hep kötülüğün tarafında olduğunu sandığımız ama son filmde aslında Harry’i korumak için kendini en fazla tehlikeye atan Profesör Severus Snape rolü ile belki de genç hayranların en takdir ettiği oyuncu oldu.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 filminin çekimlerinin tamamlanmasının hemen ardından Empire dergisi için 2011 yılında kaleme aldığı yüreklerinizi sızlatacak veda mektubunu tekrar yayınlıyoruz.

Son kez Severus Snape olarak mikrofona konuştuğum dublaj stüdyosundan şimdi döndüm. Ekranda Daniel, Emma ve Rupert’in on yıl öncesine ait sahneler yayınlanıyordu. On iki yaşlarındaydılar. Ben de New York’dan yeni dönmüştüm ve ordayken Daniel’in Broadway’de (göz kamaştıran bir biçimde) şarkı söylediğini ve dans ettiğini gördüm. Bir ömür sanki dakikalar içinde bitmiş gibi görünüyor.

Jo Rowling’in; Snape’in sadece değişmeyen bir kostümden fazlası olduğuna beni iakna eden küçük bir ipucuyu, telefon konuşmamızda benimle paylaşmasından bu yana üç çocuk da birer yetişkin oldu. O sırada sadece üç kitabı yayımlanmış olmasına rağmen; tüm hikâyeyi, en ince ayrıntısına kadar biliyordu.

 Hikâyelerde anlatılma ihtiyacı artık tarih oldu. Fakat her hikâye iyi bir masalcıya ihtiyaç duyar. Her şey için teşekkür ederim, Jo.

Alan Rickman’

Rickman’ın ailesi “Aktör ve yönetmen Alan Rickman 69 yaşında kansere yenik düştü. Aile üyeleri ve arkadaşları da o sırada yanındaydılar.” diye bir açıklamada bulundu.

Batı Londra’da Acton şehrinde doğdu. Royal Academy of Dramatic Art üniversitesine gitti ve mezuniyetinin ardından Royal Shakespeare Şirketi’nde eserlerin sahne işlerinde kariyerine başladı.

Aktör’ün en bilenen rolleri Harry Potter serisi, Zor Ölüm ve Robin Hood: Hırsızlar Prensi’nde olmasına rağmen, eğer Rickman’in oyunculuğunu görmek istiyorsanız, 2010 yılındaki hazinesi, kırmızı şarap ve yitik aşklar hakkındaki şiirin iyi bir BBC uyarlaması olan The Song of Lunch ile başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.