Aldattıktan Sonra Ne Yapmalısınız?

 Aldattıktan Sonra Ne Yapmalısınız?
Digiqole ad

Kötü şeyler olur…

Hepimiz hata yaparız. Sarhoş olup tanıştığımız tatlı çocukla öpüşebiliriz. Bazen de… öpüşmekten fazlasını yaparız ve bunun için kendimizden nefret ederiz.

Bazı insanlar aldatan birini affetmek konusuna kesinlikle karşıdır. (NOT: 1 kez aldatmış biriyle devamlı aldatan insan birbirinden farklıdır.) Aslında bu anlaşılır bir durum. Aldatmak bir ilişkide güveni olabilecek en kötü şekilde sarsar ve aslında bu güven ilişkinin temelidir. Eğer siz aldattıktan sonra geri dönmenize izin vermiyorsa, ne yazık ki, bu sonuçla yaşamak zorundasınız. Yine de tek seferlik bir hata ilişkinizin sonu olmak zorunda değil.

İşte size küçük kaçamağınızın ardından onun güvenini kazanmanıza yardım edecek 7 adım:

1. Olay yaşandıktan hemen sonra partnerinize ne yaptığınızı söyleyin.

01

Aldatan birinden daha kötü olan tek şey yalan söyleyen biridir.

Öncelikle harika bir yalancı değilseniz zaten partneriniz yanlış bir şeyler olduğunu anlayacaktır ve yalanınız sonradan ortaya çıkacaktır. Bu yüzden beklemek gibi bir hata yapmayın ve ona olayı olduğu gün söyleyin. Böylece partnerinize ondan bir şey saklamadığınızı da göstermiş olursunuz.

2. Bunu neden yaptığınızı söyleyin.

02

“Sarhoşken yapılan bir hata” yeterli bir açıklama değil. İnsanların büyük bir kısmı sarhoş olup partnerlerini aldatmadan hayatlarına devam ediyor. Konuyu geçiştirmek yerine bu olayın temelinde yatabilecek sorunlara odaklanın. Ciddi bir alkol probleminiz mi var? İlişki içinde cinsel anlamda tatmin olamıyor musunuz? Artık partnerinizi eskisi kadar sevmiyor musunuz? Eğer sebep daha basit bir şeyse – mesela sadece sarhoş ve azgındınız – o zaman bu aldatmanın bir anlamı olamayabilir. Belki de açık bir ilişki yaşamalısınız böylece diğer erkeklerle yatmanız partnerinizin güvenini yıkmayacaktır.

3. Empati kurun.

3

Partnerinizin nasıl hissettiğini hayal edin. O sizi aldatsa ne kadar kırılacağınızı düşünün. Bu olay sadece sizinle ilgili değil. Partnerinizle ve onunla olan ilişkinizle de ilgili.

4. Ona ihtiyacı olan zamanı tanıyın.

4

Tek başına kalıp düşünmeye ihtiyacı olabilir. Onu acele ettirmeye çalışmayın. Bir karar verecekse de ona düşünmesi için zaman tanıyın. Sizi hemen affetmesini beklemeyin.

5.  İşleri tekrar batırmayın.

5

“Beni bir kez kandırırsan bu senin ayıbındır. İki kez kandırırsan da benim.”

Aldatmak 3 hakkınız olan bir oyun değil. Aldatmak daha çok “Beni bir kez aldattın ve seni bir şekilde affediyorum. Ama yemin ederim ki bir kez daha yaparsan kafanı koparırım.” gibi.

6. Sizden şüphelenmesine hazır olun.

6

Güvenini sarstınız, bu yüzden arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda ona normalden çok daha fazla haber vermeye hazır olun. Onun sizi kontrol etmesine izin verin çünkü bunu hak ettiniz.

Doğruyu konuşmak gerekirse onun açısından siz şu an güvenilmezsiniz. O size tekrar güvenene kadar, belki bir hafta belki bir yıl, sabırlı olun ve söylediklerini yapın.

7. Kendinizi affedin.

7

Uygun miktarda suçlu hissedin, ancak bunun ilişkinizin kalan kısmına yansımasına izin vermeyin. Eğer aradan oldukça uzun zaman geçmişse ve siz tüm bu zaman boyunca sadık kalmışsanız artık onun sizi suçlaması ve bu olayı size karşı kullanması kabul edilebilir değil. Zamanla bu olayı ikiniz de aşmalısınız.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

51 Paylaşımlar
Paylaş51
Tweetle
Paylaş
Pin