fbpx   .  

Altı Kez Dünya Şampiyonu Olan Olimpik Yüzücü Eşcinsel Olduğunu Açıkladı!

Altın madalyalı yüzücü, yarım doğrular söylemenin ve kendisine açık olmamanın sadece kendisine zarar verdiğini fark ettiğini söyledi.

İngiliz olimpik yüzücü ve BBC’de spor yorumcusu Mark Foster 47 yaşında, ailesinin ve arkadaşlarının tüm desteğine rağmen kamuya eşcinsel olduğunu açıklamamanın kendisine zarar verdiğini söyleyerek eşcinsel olduğunu açıkladı.

“Eşcinsel olduğumu açıklamak için bir baskı görmüş değilim. Sadece sürekli cayıyordum. Yarım doğruları söylemek ve kendime dürüst olmamak sadece bana zarar verdi. 47 yaşındayım, artık yarışmıyorum ve eşcinsel olduğunu açıklayan ilk sporcu da değilim. Gareth Thomas ve Tom Daley bana yol gösterdi. Her zaman konunun etrafında dolandım ve yarım doğruları söylemek konusunda gayet iyi hale geldim.” 

Foster, eşcinsel olduğunu daha önce açıklasaydı daha büyük şeyler başarmış olabileceğini söyledi. Zamanında spot ışıklarından korktuğunu söyleyen bir Avustralyalı yüzücüyle de tanıştığını anlattı.

 

“Yarışlar kaybettim ve saniyenin yüzde biriyle dünya rekorları kırdım. Eşcinsel olduğumu açıklasaydım olimpiyat şampiyonu olurdum demiyorum ama zihnimde o kadar yük olmasaydı daha çok şey başarabilirdim.”

Foster’ın bir ilişkisi var ancak yüzücü, diğer yarısının adını paylaşmamayı seçti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.