Amazon Prime Dünyanın İlk Eşcinsel Ragbi Kulübü Hakkında Bir Belgesel Yayınlayacak

 Amazon Prime Dünyanın İlk Eşcinsel Ragbi Kulübü Hakkında Bir Belgesel Yayınlayacak
Digiqole ad

“Bu hikaye sadece ragbi hayranları ve hatta eşcinseller için değil. Ait olmadığını veya yaşamak istediği hayatı yaşamadığını hisseden herkes için bir hikaye.” 

Amazon Prime, dünyanın ilk eşcinsel ve kapsayıcı ragbi kulübünü konu alan bir belgesel olan Steelers’ın yayınını duyurdu.

Prömiyeri 16 Nisan’da İngiltere ve İrlanda’da Prime Video’da yapılacak olan film, Kings Cross Steelers’ın Amsterdam’daki Bingham Kupası’nda diğer 60 gay kulübe karşı yarışma hikayesini anlatıyor. 

Steelers, takımda hayatlarında kişisel sorunların üstesinden gelen üç karaktere odaklanıyor.

Buna, eşcinsel bir kadın koç olan ve erkek egemen sporda mizojiniyle ile savaşan Galler’in eski bir uluslararası oyuncusu olan Nic Evans da dahil.

Bir ragbi fanatiği olan Simon Jones, açıldıktan sonra “kendi şeytanlarıyla savaşıyor” ve hevesli drag queen Andrew McDowell izleyicilere otantik yaşamayı öğretiyor. 

Amazon Prime’ın bir özetine göre, bu karakterlerin her biri, “bu kapsayıcı ragbi topluluğunun, insanların mücadelelerini asla hayal edemeyecekleri şekillerde aşmalarına nasıl yardımcı olduğunu” gösterecek. 

UK Prime Video İçerik Başkanı Martin Backlund, Steelers’ın “paylaşılan bir topluluğun nasıl umut ve aidiyet duygusu sağlayabileceğini gösteren açık, dürüst ve canlandırıcı bir belgesel” olduğunu söyledi.

Şöyle ekledi: “Birleşik Krallık ve İrlanda’daki Prime üyelerinin kişisel hikayelerden ve ele aldığı önemli konulardan ilham alacağını biliyorum.” 

Belgesel, Avustralyalı gazeteci ve eski Steelers oyuncusu Eammon Ashton-Atkinson’ın ilk yönetmenlik denemesi. 

Aynı zamanda Avustralyalı gazeteci Grace Tobin ve Steelers oyuncusu Jared Watmuff’ın desteğiyle uzun metrajlı filmi yazdı, yönetti, kurguladı, anlatıcılığını yaptı ve yapımcılığını üstlendi. Zak Brilliant of Republic Film Distribution’dan Zak Briliant da Baş Yapımcı olarak görev yapıyor.

Ashton-Atkinson bir açıklamasında şunları söyledi: “Bu hikaye sadece ragbi hayranları ve hatta eşcinseller için değil. Ait olmadığını veya yaşamak istediği hayatı yaşamadığını hisseden herkes için bir hikaye. 

“Umarım bu film insanlara daha önce denemekten korktukları bir şeyi denemeleri için ilham verir. Prime Video’nun bu belgeseli İngiltere’deki evlere ışınlayacağı gerçeği inanılmaz.” 

“Eğer bu, ruh sağlığı sorunu yaşayan bir kişiye yardım ederse veya LGBTİ+ topluluğundan birinin bir yere itmiş gibi hissetmesine yardım ederse, o zaman bu filmi yapmak buna değecektir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin