Amerika’da Siyahiler LGBT’yi Çok Daha Fazla Destekliyor!

 Amerika’da Siyahiler LGBT’yi Çok Daha Fazla Destekliyor!
Digiqole ad

Yeni bir araştırmaya göre, siyahi Amerikanların, LGBT topluluklarının maruz kaldığı önyargılara karşı farkındalığı beyazlara göre daha fazla.

Ankete katılan siyahi bireylerin neredeyse dörtte üçü, eşcinsel ve trans bireylerin Amerika’da ayrımcılığa uğradığına inandığını söyledi. Anket Public Religion Research Instituion tarafından yapıldı. Anket ise; “Who Sees Discrimination? Attitudes on Sexual Orientation, Gender Identity, Race, and Immigration Status” halkın bu konu hakkında görüşünü almak üzerine kuruldu. Ankete ayrımcılık hakkında fikir belirtmek üzere 50 eyaletten 40,000 kişi katıldı.

LGBT bireylerin ayrımcılığa uğradığını düşünen diğer bir azınlık ise İspanyollar. İspanyollar’ın ise üçte ikisi bu ayrımcılığın var olduğunu düşündüklerini söyledi.

Beyaz Amerikanlar’ın “Eşcinselliğe karşı ayrımcılık uygulanıyor mu?” sorusuna cevapları ise yüzde elli elli şeklindeydi.

Ayrımcılık algısına verilen cevaplar, yaş ve cinsiyet bölmelerine ayrılarak tablo haline getirildi. Kadınlar erkeklere göre göçmenler,siyahiler ve eşcinsel Amerikanlar’ın ayrımcılığa uğradığının daha çok farkındalar. Tahmin edildiği gibi gençlerin bu ayrımcılığa karşı farkındalığı yaşlılara göre daha fazla.

Çalışmanın diğer sonuçlarından biri ise evlilik eşitliği oranları. Evlilik eşitliğini beyazlar %59, İspanyollar %60, melez Amerikanlar %59, siyahiler ise %48 oranında destekliyor. Genel olarak ise halkın %41’i evlilik eşitliğine karşı.

Çalışmanın ayrıca siyasi grupları ele alan bir sonucu da var. Demokratların %71’i, bağımsızların %62’si ve Cumhuriyetçiler’in ise sadece %38’i evlilik eşitliğini destekliyor.

Tüm araştırmayı görmek için www.PRRI.org adresini ziyaret edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin