.  

Amerikalı LGBT’ler, Dünyanın En Büyük İki Homofobik İsmi İle Savaş Verecek!

Trump Amerika’da yaşayan eşcinseller için ne yapacak?

Amerikan halkı ABD’nin 45. başkanı olması için Donald Trump’ı seçti.

 

Amerikan tarihinin en ayrımcılık yapan adayı Trump, seçimi kazandı. Sonucun açıklanmasıyla LGBT topluluğunu destekleyenler, özgürlüklerinin tehdit altında olabileceği ihtimali için yürüyüşler yaptı.

 

600

Bu sabah ki şok seçim sonucunun hemen ardından, Amerika’nın en büyük LGBT grubu “yıkıcı” sonuç sonrası, eşitliği sağlamak için verdikleri mücadele ve çabanın iki katına çıkaracaklarına dair söz verdi. Amerika’daki siyasi tarihin, en cinsiyetçi, ırkçı ve yabancı düşmanı başkan adayı, şu an Amerika’nın 45. Başkanı olmuş durumda.

Trump’ın seçim kampanyası boyunca, LGBT topluluğuna yapacağına dair söylediği şeylerin listesine bakabilirsiniz.

Dönüşüm tedavisi: Trump’ın hem arkadaşı hem Başkan Yardımcısı olan Mike Pence, son derece anti-LGBT dönüşüm tedavisini desteklediğini belirtti. Dönüşüm tedavisi, LGBT gençleri “tedavi” için elektrik şoku uygulanmasından, dini olarak şeytan ilan edilmesine kadar çoğu şeyi içerebilir. Bu uygulama anksiyete, depresyon ve intihara yol açıp, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği değiştirme konusunda da tamamen etkisiz olabilir. Bu uygulamayı Trump ne ölçüde destekler belirsiz, ama Mike’ın iç politikada önemli bir rol üstlenmesi sebebiyle, bu tedavinin göz ardı edilebilir bir şey olmadığı aşikar.

LGBT karşıtı ayrımcılık: Donald Trump cinsel yönelim ve cinsiyet eşitliğine dayalı insanlara karşı,”dini korumak” için ayrımcılığı yasallaştırmak istiyor.

Evlilik eşitliği: Trump, eşit evlilik haklarına karşı, eşit evlilik yasalarını devirmek için Yargıtay’a yargıç atayacağını söyledi.

Transseksüel eşitlik ve sağlık: Trump daha önce translar için ‘herkes için eşit tuvalet’ kullanımına karşı olduğunu belirtmişti. Obamacare, son zamanlarda trans sağlık haklarını kapsayacak şekilde genişletildi. Trump ise bunu kaldırmak istiyor.

HIV: Birçok virüs nedeniyle sağlık sigortası, güvence sorunları ve % 24 giriş öncesinde olan HIV + kişilerin, Obama’nın Ekonomik Sağlık Yasası Obamacare, tarafından tıbbi hakları vardı. Obamacare tüm HIV ile yaşayan insanlar için bir güvenlik ağı sağlıyordu. Trump ise bunu kaldırmak için söz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.