fbpx   .  

Angeline Jolie’den Eşcinsel Öpüşme Sahnesi Yüzünden “Eternals” Filmini Yasaklayan Ülkelere: Cahilsiniz!

Angelina Jolie bu haber karşısında, insanların nasıl bu kadar “cahil” olabildiğine inanamadığını dile getirdi.

Marvel Evreninin en yeni filmi Eternals, eşcinsel öpüşme sahnesi içerdiği için Suudi Arabistan, Katar veya Kuveyt’te gösterime girmeyecek. Eşcinsellik, bu üç ülkede hâlâ yasa dışı.

 

Filmin yıldızlarından Angelina Jolie, Ortadoğu ülkelerinin aldığı kararla ilgili düşüncelerini paylaşmaktan da geri durmadı.

Filmde ayrıca Brian Tyree Henry, serideki ilk eşcinsel süper kahraman olan Phastos rolünde yer alıyor. Partneriyle öpüştükleri bir sahne de filmde yer alıyor.

“Bu izleyiciler için üzgünüm. Ve bu sahneleri kesmeyi reddettiği için Marvel ile gurur duyuyorum” dedi Jolie.

“Bugün hâlâ Phastos’un sahip olduğu aileyi ve bu ilişkinin, bu sevginin güzelliğini görmeyen insanların olduğu bir dünyada nasıl yaşadığımızı anlamıyorum.”

“Buna kızan, tehdit eden, onaylamayan veya takdir etmeyen herkes, cahildir.”

Disney’in, üç ülkenin hükümeti tarafından sansürlenmesi istendiğinde, şirketin sahneyi kesmeyi reddettiği bildirilmişti.

Akademi Ödüllü yönetmen Chloe Zhao, “Tüm detayları bilmiyorum ama tartışmalar olduğuna inanıyorum ve Marvel da ben de – ki bunun hakkında konuştuk – filmin kurgusunu değiştirmek istemiyoruz dedi” dedi.

Filmde müze çalışanı Dane Whitman’ı oynayan Kit Harrington, böylesine kapsayıcı bir filmin parçası olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

“Şaşırtıcı bir şekilde bu kapsayıcılık konusunda geç kalındı aslında, ama bu film bu durumu çok fazla ele alıyor ve filmde rol almaktan gurur duyuyorum.”

Film, Marvel hayranlarının yakın gelecekte bekleyebilecekleri birkaç kuir görünürlüğünden ilki olabilir.

İskandinav esinli serinin dördüncü filmi Thor: Love and Thunder’da rol alacak aktris Tessa Thompson, New Asgard’da sağ kolu olarak ülkeyi birlikte yönetecek bir kraliçe arayan, eski bir köle tüccarı olan “Valkyrie” rolünü yeniden canlandıracak.

Marvel ayrıca, Ağustos 2019’da, “20’li ve 30’lu yaşlarındaki herhangi bir etnik kökene sahip trans kadın oyuncu” için bir oyuncu ilan çağrısı yaptı. Acaba bu ne anlama geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.