Anime Seven Her LGBT’nin İzlemesi Gereken 3 Yapım

 Anime Seven Her LGBT’nin İzlemesi Gereken 3 Yapım
Digiqole ad

Animelerin çoğu, sağlıklı bir gay ya da trans karakter barındırma konusunda uzun süredir sınıfta kalıyordu.

Neyse ki yeni yapımlarla bu durum yavaş yavaş değişiyor. Homoerotik spor draması Yuri On Ice, bir rock star ile bir yazar arasındaki aşkı anlatan Gravitation, ve toplumu daha iyi kılmak için mücadele eden iki erkeğin hikayesini anlatan No. 6… Gay anime karakterleri kesinlikle eskiye göre çok daha kaliteli!

Bu yapımların dışında da izlenecek kaliteli animeler elbette var. Biz 3 tane seçiverdik. 

Hitorijime My Hero

Masahiro Setagawa, arkadaşlarının gazına gelip bir çeteye katılıyor fakat çete üyeleri bu masum gence yapmadık zorbalık bırakmıyor. Hayattan ümidini kesmek üzereyken bir sokak dövüşçüsü olan, “Ayı Katili” lakaplı Kousuke Ooshiba ile tanışıyor ve kendin korumayı öğreniyor. İkili birbirine zaman içinde yakınlaşıyor ve birbirlerine aşık oluyorlar. Hem romantizm, hem drama.

Love Stage

Bu romantik komedide üniversite öğrencisi Izumi Sena’nın hayatı anlatılıyor. Sena, bir manga sanatçısı olmak istiyor fakat çizim yeteneği pek parlak değil. Ailesi ise başarı hikayeleri ile dolu olduğu için kendisini hep baskı altında hissediyor. Bu baskı, yakışıklı bir oyuncu olan Ryoma’ya olan hislerini farketmesiyle beraber farklı bir boyut kazanıyor. Sena, Ryoma’ya olan hislerini paylaşıp paylaşmamak konusunda sürekli arada bir gençlik yaşıyor. 

Yagate Kimi ni Naru (Bloom Into You)

https://youtu.be/ddIlVlJrl6g

Bu anime, taze lise öğrencisi Yuu Koito ile öğrenci konseyi başkanı Touko Nanami’nin hikayesini anlatıyor. Nanami, bugüne kadar hiç bir erkekten gerçek anlamda hoşlanmadığını farkederken, zaman içinde Koito’ya olan hisleri kuvvetleniyor. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin