fbpx   .  

Anitta: Biseksüelliğim Sahte Değil!

Anitta, 2018 Netflix belgesel dizisi “Go Anitta”sırasında biseksüel olarak açılmıştı. O zamandan beri, şarkıcı erkeklerle birkaç kamusal ilişki yaşadı ve bu da hayranlarının yıllar boyunca cinselliğini eleştirmesine ve sorgulamasına neden oldu. InStyle ile yakın zamanda yaptığı bir röportaj sırasında Brezilyalı şarkıcı şunları söyledi:

“Bu konuyu açmamın nedeni, burada, Brezilya’da bu konuda çok fazla eleştiri ve tabu olmasıydı. Güvenliğim için (insanların bir kızı öptüğüm) fotoğrafı silmemi istemesi tam bir homofobiydi. Birçok kişi kızları öpersem, marka anlaşmalarımı ve her şeyi kaybedeceğimi söylüyordu.”

Anitta ikiyüzlü olmadığını da belirtti.

 

“Bazı insanlar benim ‘sahte biseksüel’ olduğumu söylüyor çünkü hiçbir zaman bir kızla uzun süreli bir ilişki yaşamadım. Hadi ama! Benim erkeklerle olan ilişkilerim bile üç aydan fazla sürmüyor!

Anitta’nın kadınlarla kısa süreli ilişkiler yaşadığını ve bu ilişkilerin marka anlaşmalarını kaybetme korkusuyla kamuoyuna duyurulmadığını düşünmek pek de mantıksız değil. Brezilya LGBTİ+ bireyler için oldukça misafirperver bir yer gibi görünse de – ki bazı açılardan öyle – ülke aynı zamanda düzenli olarak kuir bireylerin ziyaret edebileceği en tehlikeli destinasyonlardan biri olarak listeleniyor.

 

Anitta 12 Eylül Salı günü 2023 Video Müzik Ödülleri’nde sahne alarak yeni şarkıları “Used to Be”, “Funk Rave”, “Casi Casi” ve “Grip “ten oluşan bir medley seslendirdi. Ayrıca üst üste ikinci yıl En İyi Latin kategorisinde bir VMA ödülü kazandı. Anitta 2022 yılında “Envolver” ile ödül kazanmıştı. Bu yıl ise “Funk Rave” ile ödülü evine götürdü.

Brezilyalı süperstar ve bicon, ana akım müzik endüstrisindeki varlığını büyütmeye devam ediyor ve onun küresel hakimiyetine ayak uydurmak için daha heyecanlı olamazdık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.