fbpx   .  

Apple’ın Yeni Pride Saat Kordonları Satışta!

Teknoloji şirketi, “Out” ile özel bir duyuruyla yeni Apple Watch Pride Edition Spor Loop’unu tanıttı. Kordon, trans, Latin ve Siyah insanları temsil eden Progress bayrağının renklerinin yanı sıra, üzerinde de “Pride” kelimesi yer alıyor. El yazısı harfleri, orijinal 1984 Macintosh’tan “Merhaba” metnine atıfta bulunuyor. Naylon dokuma kumaş ilmeklerin birkaç katmanının çıkarıldığı yeni bir teknik sayesinde üç boyutlu bir görünüme sahip.

Apple ayrıca, bir basın açıklamasına göre “LGBTİ + hareketinin gücünü ve karşılıklı desteğini temsil etmek için renkleri birleştiren” kesişim temalı yeni bir Pride Watch arayüzünü piyasaya sürdü. Dijital görüntü, kullanıcı bileğini kaldırdığında, yüze dokunduğunda veya Digital Crown’u döndürdüğünde hareket eden Spor Loop’un dokuma bantlarını yansıtıyor.

Ayrıca yeni bir Pride Edition Nike Spor Loop var. Nike’ın Be True kampanyasının bir tasarım öğesi olan ve LGBTİ+ ‘ların spora dahil edilmesini ve eşitliğini destekleyen siyah çizgilerin eklenmesiyle Apple’ınkinden farklı. Her kayışın fiyatı 49 dolar ve Salı gününden itibaren Apple.com’dan sipariş edilebilir. 26 Mayıs’tan itibarense mağazalardan ulaşılabilir.

 

Açıklamaya göre, yeni Apple Watch tanıtımı, Apple’ın iPhone’da çekilen ve “LGBTİ+ hareketi için tarihi öneme sahip yerlerde günümüz kuir öncülerini” @apple Instagram’da yayınlanacak Pride kampanyasının duyurusu ile aynı zamana denk geliyor.

Katılımcılar arasında New York’taki Stonewall Inn’de Ryan McGinley; Arizona’daki Window Rock’ta Evan Benally Atwood; Amsterdam’daki Homomonument’te Meinke Klein; Sao Paulo’daki Paulista Bulvarı’nda Caia Ramalho; Madrid’deki Plaza de Chueca’da Lydia Metral; ve San Francisco’daki Collier Schorr, Baobei’yi içeriyor.

 

Şirket, yeni Apple Watch kordonunu deneysel sokak dansçısı Jin Lee Baobei ile tanıttı. Görüntüler, fotoğrafçı Collier Schorr tarafından iPhone 13 Pro ile çekildi.

Baobei, “Bana göre Onur, içte ve dışta bütünlüktür” diyor ve ekliyor:

“Kuirlik her zaman kendine, topluma ve dünyaya karşı bir sevgi ve dürüstlüğe döner. Bunun, insanların nasıl var olması gerektiği konusunda (çoğunlukla) ısrarcı olan bir toplumda somutlaştırılması gereken en devrimci şeylerden biri olduğunu hissediyorum. Nasıl değişmeye, gelişmeye ve ortaya çıkmaya karar verirseniz verin. Varlığınız sadece burada olduğunuz için kutlanmaya değer ve her şeye rağmen burada olmanız bir mucize.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.