İzleyin: Arabistanlı Lezbiyen Çift, Bir Arap Televizyonunda Aşklarını Tüm Dünyaya İlan Etti!

 İzleyin: Arabistanlı Lezbiyen Çift, Bir Arap Televizyonunda Aşklarını Tüm Dünyaya İlan Etti!
Digiqole ad

Suudi Arabistanlı lezbiyen çift, bir Arap televizyon şovunda birbirlerine olan aşklarını gururla beyan ederek ülkelerinin eşcinsellik karşıtı katı yasalarına meydan okudu!

Suudi Arabistan LGBT hakları bakımından dünyada kötü bir üne sahip. Eşcinsellik, aşırı muhafazakar krallıkta ‘anormallik’ olarak sınıflandırılıyor ve şeriat yasası uyarınca ölümle cezalandırılabiliyor.

Fad’ ve ‘Nanz’ takma adlarıyla bilinen çift, geçen yıl İngiltere’de sığınma talebinde bulundu ve şimdi Londra’da güvenli bir şekilde yaşıyor.

Çift, DW’da yayınlanan ‘Jaafar Talk’ isimli programda ‘Sevgililer Günü Özel’ bölümünde ilişkilerini açıkladı.

Röportajları esnasında eşcinsel ilişkinin ölüm cezasına nasıl çarptırılabileceği hakkında konuştular ve böyle bir ülkede yaşamanın nasıl hissettirdiğini anlattılar. Aynı zamanda nasıl tanıştıklarını, gençliklerinde cinselliklerini nasıl keşfettiklerini ve birbirlerine olan aşklarını çok gizli tutmak zorunda kaldıklarını anlattılar.

Çift şüphe çekmeye başladığı zaman Suudi Arabistan yetkilileri tarafından sorgulanmak için çağırıldılar. İşte o zaman kaçmanın zamanı geldiğini anladılar. Neyse ki kadınların erkek izni olmadan yurt dışına çıkabilme izni o zamanlarda verilmişti ve çift bu şekilde ülkeden çıkmayı başarabildi.

Çift, İngiltere’ye yerleşir yerleşmez ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu ve Nanz’ın ailesi Nanz ile bütün ilişkilerini hemen kesti.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin