Araştırmalara Göre, Daha Çok LGBT Genç Açılıyor

 Araştırmalara Göre, Daha Çok LGBT Genç Açılıyor
Digiqole ad

İnsan Hakları Kampanyası, 2018 LGBT Gençlik Anketini Connecticut Üniversitesi ile birlikte yayınlayarak, ülke çapında 13 ila 17 yaş arasındaki 12.000 kuir gençten veri topladı. Rapor, LGBT kimliğinin ana akım kültüründe tanınmasına rağmen; kuir kişilerin kendilerini güvende hissetmelerini, desteklenmelerini ve görülmelerini sağlamak için yapılması gereken çok şey olduğunu gösteriyor. Bu durum özellikle kuir gençler için önem arz ediyor.

Sayıları artmakta olsa da stres, destekleyici olmayan ve homofobik aile üyeleriyle uğraşmak ve açılmak için mücadele etmek gibi en yaygın sorunlarından bazılarının giderilmesinde hala önemli bir destek eksikliği bulunmaktadır.

Aile, anketin en önemli noktalarından biriydi. Katılımcıların sadece %24’ü “kesinlikle evde LGBT birey olarak kendileri olabileceğini” belirtti. Ayrıca, %78’i ebeveynlerine karşı açılmadığını ekledi. Ankete katılanların %77’si “geçen hafta boyunca depresyonda hissettiğini” dile getirdi. %85’i ise ortalama stres düzeylerinin “5 ya da daha yüksek” olduğunu bildirdi. En yüksek stres seviyelerine sahip olanlar ise trans erkekler ve ikili cinsiyete sahip olmayan gençler.

Ankete katılanların sadece %11’i “ırk veya etnik kimliğinin ABD’de olumlu olarak kabul edildiğini” söyledi. 

Bu keskin istatistiklere rağmen, toplumun bir parçası olarak tanımlanan LGBT gençlerin sayısında bir artış oldu. Raporda, panseksüel olarak tanımlanan gençlerin sayısının 2012’den beri ikiye katlandığı ve biseksüel olarak tanımlanan gençlerin de sayısının arttığı belirtiliyor. Yine de, cinsel kimliklerin tanımlanmasındaki rahatlık artışı, LGBT gençler için desteğin hala geride kaldığı gerçeğini değiştirmiyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin