Bu Araştırmaya Göre Emojileri Sık Kullananlar Daha Çok Seks Yapıyor!

 Bu Araştırmaya Göre Emojileri Sık Kullananlar Daha Çok Seks Yapıyor!
Digiqole ad

Kinsey Institute’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, emojileri daha sık kullanan kişilerin romantik partner bulma konusunda yaşadığı sıkıntı diğer kişilere göre çok daha az.

PLOS One’da yayınlanan araştırma, katılımcıların emoji kullanma alışkanlıkları ile cinsel hayatları arasında bir ilişki olup olmadığını anlamaya çalışıyor.

Seks uzmanları iki konsept arasında doğrudan bir ilişki kurulamayacağını belirtse de, istatistikler bir şeyler anlatıyor.

Araştırmadaki verilere göre, ilk buluşmanın takibindeki mesajlaşmalarda emoji kullanan çiftler, daha çok seks yapıyor.

Bu konuyu LGBT ile alakalı kılan ise, çalışmanın gerçekleştirildiği enstitüye biseksüel araştırmacı Alfred Kinsey’nin adının verilmiş olması. Kinsey, özellikle kuirliği daha iyi anlayabilmek adına yaptığı araştırmalar ve anketler ile anılıyor. 

Haberimizin konusu olan araştırmaya, %13 oranında bir LGBT katılımı olduğu belirtiliyor.

Araştırmada yer alan hipotezlerden biri, emoji kullanan kişilerin daha ‘sıcak’ veya ‘sempatik’ olarak algılanıyor olması. Bu da emoji kullananların sekse giden yolda daha rahat olmalarına zemin hazırlıyor.

Tabii şunu unutmamak lazım: emoji var, emoji var. Daha yeni tanıştığınız birine patlıcan, dil ve su damlalarından oluşan bir emoji seli gönderirseniz… İşler pek de iyi gitmeyebilir. 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin