fbpx   .  

Artık; Eşcinsel Erkekler, Heteroseksüel Erkeklerden Daha Çok Para Kazanıyor

Çalışmalar, eşcinsel erkeklerin sürekli olarak meslekteki heteroseksüel meslektaşlarından daha para kazandıklarını buluyor, ancak Harvard Business Review’daki bir raporda, bu istatistiğin ilk kez değiştiği söyleniyor.

Genelde; her biri benzer beceri setlerine, sorumluluklara, eğitim profillerine ve deneyim yıllarına sahip olan iki erkeğin kazançlarını karşılaştırırken, hetero erkekler eşcinsel erkeklerden %5-10 daha fazla kazanmıştır.

 

Ancak son araştırmalar, eşcinsel erkeklerin artık daha fazla para kazanmakla kalmadığını, aynı geçmişlere ve iş profillerine sahip hetero erkeklerden %10 daha fazla kazandıkları keşfedildi.

Raporun sorumlusu olan Ekonomi Profesörü ve Vanderbilt LGBT Politika Laboratuarı yöneticisi Kitt Carpenter, LGBT bireylere yönelik tutumların geliştirilmesinin tarihsel bulguları açıklamada bir faktör olduğunu ileri sürüyor.

Ancak daha az işyeri ayrımcılığı, eşcinsel erkeklerin artık heteroseksüel iş arkadaşlarından daha fazla para kazandığını açıklayabilse de, neden bunun şimdi gerçekleştiğini açıklayamıyor.

Bu arada Carpenter, iş yerindeki kadın sayısını analiz eden benzer bir araştırma yaptı ve son 20 yılın yayınlanan araştırmalarıyla tutarlı olduğunu tespit etti. Lezbiyenler son 20 yılda benzer meslek profillerine sahip heteroseksüel kadınlardan daha fazla kazanmışlardır ve en yeni çalışma bu durumun halen devam ettiğini bulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.